3 tipp, hogyan adományozd el a régi játékokat
Idén újra gyereknapi adománygyűjtést szervezünk rászoruló gyerekek számára! Szerezz hasznos tippeket az adományozásról!
Kedves Vásárlóink!
Szeretnénk megosztani veletek néhány fontos hírt adományprogramunk változásával kapcsolatban! Üzletünkben sajnos ezentúl nem tudunk használt játékokat fogadni, ezért kérjük, ne hozzatok be hozzánk adományokat a továbbiakban. Ne aggódjatok ez nem jelenti azt, hogy megszűnne a segítségnyújtás iránti elköteleződésünk!
A Játéksziget saját játékaival továbbra is támogatja a beteg és rászoruló gyermekeket. Évente többször is adományozunk rászoruló szervezeteknek, hogy minél több kisgyermek arcára csaljunk mosolyt és örömöt.
Köszönjük megértéseteket támogatásotokat és azt, hogy velünk tartotok ebben a szép küldetésben!
Szeretettel,
A Játéksziget Csapata
A játékok idővel megszaporodnak, és nem marad elég hely a tárolásukra. Mondhatjuk úgy is, hogy birtokba veszik a gyerekszobát, sőt akár a nappalit is. Ráadásul ezeknek alig 20 százalékával játszanak a gyerekek. Éppen ezért évente többször is jó ötlet lehet az otthoni, használt játék adományozás. Ezzel két legyet is ütünk egy csapásra: egyrészt örömöt okozunk egy rászoruló gyermeknek, másrészt sikerül kicsit rendbe szednünk a lakást.
Hogyan adományozzunk régi játékokat
A használt játék adományozás sokkal többről szól, mint begyömöszölni a régi játékokat egy zacskóba, és elvinni őket a Játéksziget boltjainak egyikébe. Érdemes időt szánnunk a kivitelezésre annak érdekében, hogy az adományozás mindenki számára pozitív élmény legyen. Hiszen egy-egy ilyen jótékonysági akció arról is szól, hogy megtanítsuk gyermekeink számára az adományozás fontosságát, miközben azt is biztosítjuk, hogy az adományok egy arra méltó ügyet támogassanak.
#1. Vond be a gyerekeidet
Az egyik hiba, amit szülőként elkövethetünk, hogy a gyerekek jelenléte, bevonása nélkül gyűjtjük össze a megunt játékokat. Persze van úgy, hogy a rendetlenség már olyan mértékeket öltött, hogy nem bírjuk cérnával, és egy hirtelen ötlettől vezérelve próbálunk megszabadulni a kacatoktól, csakhogy ezzel két dolgot is elmulasztunk: nem tudjuk megtanítani a gyerekeknek a jótékonykodás fontosságát, és esetleg olyat is elcsomagolunk, amihez ő még kötődik.
Számos módja van annak, hogy bevonjuk a gyerekeket a játék adományozás folyamatába:
- Kérjünk tőlük segítséget:
Mondjuk el nekik, milyen gyerekekhez kerülhetnek majd a játékaik. Meglepődve tapasztalhatjuk, hogy egészen izgatottak lesznek, ha elmagyarázzuk nekik az adományozás folyamatát.
- A gyerekekkel együtt válasszuk meg, kinek akarunk adományozni:
Idén mi is beleszólhatunk abba, hogy ki kapja meg az új játékokat, és még nyerhetünk is. A www.jateksziget.hu webáruházban az akció ideje alatt megvásárolt Formatex játékok árának 5%-át elkülönítjük, az összegyűlt összeget új játékokra fordítjuk, ezeket pedig olyan arányban juttatjuk el az alapítványokhoz, ahogy ti megszavazzátok. IDE KATTINTVA nézd meg, idén milyen szervezetek vesznek részt a gyűjtésben, és tedd a virtuális virágot a számodra legszimpatikusabb kosarába. Ezen az oldalon pedig megtalálod az üzletek listáját , ahol a régi játékokat leadhatod.
- Hozzunk létre egy kvótát:
A gyerekek sokkal lelkesebbek, ha meghatározhatják, pontosan mennyi játékot szeretnének felajánlani.
#2. Nézzük át a játékokat
A legtöbb gyerek nagyon furfangos: általában a Happy Mealhez kapott műanyag játékokat ajánlja fel egy ilyen alkalomkor. Nyilvánvalóan nektek is van egy olyan dobozotok, ahol ezek a műanyag kis mütyürök töltik idejük nagy részét. Nos, miközben teljesen rendben van, hogy ezeket az apró kacatokat is elkülönítitek adományként, érdemes arra ösztönöznünk a csemetéket, hogy jobb minőségű és értelmes játékokat adományozzanak, olyanokat, amelyeknek maguk is örülnének.
Miután kiválasztottuk a játékokat, bizonyosodjunk meg együtt róla, hogy minden rendben van velük, és csak utána csomagoljuk össze és szállítsuk el őket.
- Ellenőrizzük le a törött alkatrészeket:
Hacsak nem tudjuk őket rögzíteni, inkább dobjuk ki a törött játékokat, vagy amelyeknek hiányzik egy alkatrészük.
- Óvjuk az igazi értékeket:
Bár lehet, hogy a kislányunk nem játszik a porcelánbabával, ám ha ez örökség, ragaszkodjunk hozzá, és tartsuk meg.
- Nézzük át a csomagot:
Előfordulhat, hogy a gyerekek olyan tárgyakat is belecsomagolnak a pakkba, amelyeket egyáltalán nem e célra szántunk. Nehogy a digitális fényképezőgépünk is itt végezze!
A Játéksziget nem először gyűjt a rászoruló gyermekek számára: gyűjtöttünk már a Máltai Szeretetszolgálat átmeneti otthonában élőknek, a daganatos gyermekeknek a Tűzoltó utcai kórházban, az árva, szülők nélkül nevelkedő gyermekeknek és a mélyszegénységben élőknek. Tavaly a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az Age of Hope Gyermekvédelmi Alapítvány juttatta el a rászoruló gyerekeknek a Játéksziget vásárlói által összegyűjtött játékokat. |
---|
#3. Mossuk ki a plüssöket
Használt játékok adományozása során, főleg plüss adományozás előtt, mossuk ki a plüss játékokat. Bár ez a lépés nem feltétlenül szükséges (hiszen egyes jótékonysági szervezetek maguk is megteszik ezt, mielőtt a gyerekek kezébe adnák), a mosás maximum 1-2 órát vesz igénybe, és újszerűvé varázsolja a játékokat.
A tömött plüssállatok mosása nem olyan, mint a ruháké, ezért speciális óvintézkedéseket kell tennünk azért, hogy a játékok biztosan túléljék a procedúrát.
- Ellenőrizzük a címkéket:
Ha még megvannak, illetve látszódik rajtuk a mosási útmutató. Vannak játékok, amelyek nem moshatók gépben. Ha túl koszos a plüss, és nem tudjuk megfelelően kitisztítani, inkább dobjuk ki, soha ne adományozzunk koszos játékot!
- Ne mossunk ki mindent:
Az elemmel működő, flitteres vagy ragasztott játékok megsérülnek, elromlanak a mosógépben.
- Használjunk mosózsákot:
Ezek egyben tartják a plüssöket, és sűrűszövésű anyaguk megvédi őket a károsodástól.
- Kíméletes mosásba rakjuk őket:
Mosás után függesszük fel őket megszáradni, soha ne tegyük őket a szárítóba, mert elveszíthetik a formájukat.
A Money Crashers cikke nyomán
Bánosi Eszter
Kapcsolódó játékok: #játékok ovisoknak, #játékok fiúknak, #játékok lányoknak, #Készségfejlesztő és kreatív játékok
További tartalmak ’Adományprogram’ és az ’Örökbe fogadok egy ovit’ témakörökben:
#Adomany cikkek:
#Örökbefogadokegyovit cikkek:
#Adományprogram #Örökbefogadokegyovit #JátékszigetJátékboltok
Tetszett a cikkünk? Szívesen olvasnál még ilyen tartalmakat? Görgess és iratkozz fel lentebb hírlevelünkre! Megéri, hiszen így mindig időben értesülsz akcióinkról, kedvezményeinkről.
Vásárolj játékot okosan a Játékszigettől!