Memóriajáték kicsiknek
A memóriajátékokkal már kiscsoportban is érdemes próbálkozni, de persze nem mindegy, hogy milyet választunk. Érdemes kifejezetten kicsiknek való játékkal kezdeni és nem az összes párt egyből bevetni.
Összegyűjtöttünk ebben a cikkben néhány tippet ahhoz, hogy megkönnyítsük a memóriajáték kiválasztását!
A memóriajáték hány éves kortól ajánlott?
Általában egy 3 éves gyerek már felismeri az azonos képeket, az azonban nem biztos, hogy van is türelme a játékhoz. A memóriajátékok egyik legnagyobb előnye, hogy nagyon jól lehet a gyerek aktuális életkorához és képességeihez igazítani őket. Persze ettől még korban megfelelő játékot érdemes választani, de az már rajtunk múlik, hogy hány memóriapárral kezdjük el a játékot.
Ha egy játékban például 20 pár kép van összesen, akkor nyugodtan megfelezhetjük a kártyákat vagy az egészen kicsik esetén játszhatunk akár csak néhány párral is, amíg azt látjuk, hogy még csak barátkoznak a játékkal. Meglátod, utána a gyerekek maguk fogják kérni, hogy bővítsétek újabb és újabb képekkel a játékot.
Milyen memóriajátékot válasszunk kicsiknek?
A legfontosabb szempont, hogy a gyerekek életkorának megfelelő legyen a memóriajáték. A kicsiknek való kártyák ugyanis általában nagyobb méretűek, kevésbé részletgazdagok, hiszen az ő figyelmük még nem terjed ki mindenre, nem tudnak az apróbb részletekre koncentrálni.
A legjobb persze, ha olyan memóriajátékot találsz, ami egybevág a gyereked aktuális érdeklődési körével, például a kedvenc állatai, mesefigurái vagy éppen járművei szerepelnek a képeken, így ugyanis sokkal nagyobb kedvvel akar majd játszani vele.
A Ludattica memóriajátékok például nagyon bájos képeket tartalmaznak, többek között dzsungeles, cukorkás, házikós, cicás és kutyás készlet is van közöttük. Ide kattintva még többet olvashatsz a gyönyörű Ludattica kirakókról!
A memóriajáték mit fejleszt?
A memória fejlesztésén kívül még számos fejlesztő hatása van a memóriajátékoknak, ezért is érdemes már akár kiscsoportos korban is próbálkozni velük. Remekül fejlesztik a gyerekek koncentrációját, hiszen folyamatos figyelem nélkül nem lehet megtalálni a párokat. Gyakran meglepődnek egyébként a szülők memóriajáték közben, hogy az egészen kicsi gyerekek is milyen ügyesen emlékeznek a képek helyére, sokszor még a szülőknél is jobban, hiszen az ő korukban a vizuális memória különösen jól működik.
Hagyd, hogy a saját tempójában játsszon a gyerek egy memória játékkal! Ha eleinte nincs kedve, ne erőltesd a játékot, vegyétek elő pár hónap múlva újra és próbálkozzatok eleinte csak néhány párral. Meglátod, szép lassan biztosan el fogtok majd jutni oda, hogy az egész partit lejátsszátok és könnyen lehet, hogy a végén Te maradsz majd hoppon!