A nagy játékkörforgás: amire a gyerekünknek nincs szüksége, érték lehet a rászorulóknak
Új életet mindig adhatunk a régi játékoknak. Persze nem úgy, mint Geppetto Pinocchiónak – hiába foglalkozunk már mi is régóta játékokkal, ehhez sajnos még nem értünk. Azonban azt tudjuk, mennyire fontos értéket képviselnek a játékok, különösen akkor, ha azután is örömöt okoznak, miután leszolgálták idejüket első számú kis gazdájuknál. Ezt pedig úgy tudják megtenni, hogy eladományozzuk őket.
Kedves Vásárlóink!
Szeretnénk megosztani veletek néhány fontos hírt adományprogramunk változásával kapcsolatban! Üzletünkben sajnos ezentúl nem tudunk használt játékokat fogadni, ezért kérjük, ne hozzatok be hozzánk adományokat a továbbiakban. Ne aggódjatok ez nem jelenti azt, hogy megszűnne a segítségnyújtás iránti elköteleződésünk!
A Játéksziget saját játékaival továbbra is támogatja a beteg és rászoruló gyermekeket. Évente többször is adományozunk rászoruló szervezeteknek, hogy minél több kisgyermek arcára csaljunk mosolyt és örömöt.
Köszönjük megértéseteket támogatásotokat és azt, hogy velünk tartotok ebben a szép küldetésben!
Szeretettel,
A Játéksziget Csapata
A Máltai Szeretetszolgálat képe a Játéksziget húsvéti játékgyűjtő kampányáról
Jótékonykodjunk egész évben, ne csak az ünnepekkor!
Játékot adományozni legalább annyira hasznos a rászoruló gyerekeknek, mint ruhát vagy élelmiszert. A játékkal egyben örömöt is adunk, sőt ennél még sokkal többet. A játék során fejlődnek a különféle mozgásos funkciók, az intelligencia, az érzelmi kifejezés, a szociális és társas viselkedés. A játék oldja a feszültséget, segít feldolgozni az életeseményeket, konfliktusokat. A játék tehát egy olyan érték, amely elengedhetetlen az egészséges testi és lelki éréshez! A Játékszigetnél ezt már régóta tudjuk, hiszen több alkalommal is gyűjtöttünk játékot a rászoruló gyermekek számára: többek között a Máltai Szeretetszolgálat átmeneti otthonában élőknek, a Bolyai Gyermekotthoni Központnak, a Tűzoltó utcai kórházban fekvő daganatos gyermekeknek, az árva, szülők nélkül vagy nevelőszülőkkel nevelkedő és a mélyszegénységben élő gyerekeknek az Age of Hope és a Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat együttműködésével.
Azonban míg ezek a kampányok általában az ünnepi időszakokhoz (pl. karácsony, húsvét) vagy olyan világnapokhoz kapcsolódtak, mint pl. a gyereknap, most úgy döntöttünk, hogy a jótékonysági kampányunkat kiterjesztjük az év minden napjára, hogy a rászoruló gyerekek hétköznapjai is szebbek lehessenek. Novembertől Lilu is csatlakozik a Játéksziget nagyszabású jótékonysági kezdeményezéséhez, melynek keretében minden hónapban ellátogat egy gyermekotthonba vagy egy mélyszegénységben élő családhoz, ahol megajándékoz egy kisgyermeket. Lilu látogatásairól készült kisfilmeken keresztül a Játéksziget arra szeretné felhívni a gyerekek és a szülők figyelmét, hogy ami számukra már értéktelenné vált, az mekkora érték lehet a szegény sorsú gyerekek számára. A Játéksziget arra ösztönzi a szülőket, hogy vonják be gyerekeiket a játékok adományozásába, hiszen ezzel megtanítják nekik a jótékonykodás fontosságát, illetve a gyerekek is aktívan részesülhetnek az érzésből: adni jó.
Lilu lett a Játéksziget jótékonysági kampányának nagykövete
Egyedül nem megy: Rád is számítunk!
A Játéksziget segít új gazdát keresni a gyerekek megunt, megkímélt állapotú játékainak. Hozd be használt, jó állapotban lévő játékaidat a JSZ üzletekbe, hogy azokkal mosolyt varázsolhassunk a játék nélkül felnövő kisgyermekek arcára. Egy zacskónyi játékért cserébe 500 Ft értékű kupont ajándékozunk, melyet levásárolhatsz a Játéksziget boltok bármelyikében.
Érdemes időt szánnunk a kivitelezésre annak érdekében, hogy az adományozás mindenki számára pozitív élmény legyen. Hiszen egy-egy ilyen jótékonysági akció arról is szól, hogy megtanítsuk gyermekeink számára az adományozás fontosságát, miközben azt is biztosítjuk, hogy az adományok egy arra méltó ügyet támogassanak. Az eladományozott játékoknak tehát olyanoknak kell lenniük, melyeknek mi magunk is örülnénk.
Gyerekek az adományokkal. A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat képe a Játéksziget húsvéti adománygyűjtő akciójáról
Íme néhány tipp a figyelmes adományozáshoz:
- Válasszuk ki a játékokat: bizonyosodjunk meg együtt a gyerekünkkel arról, hogy minden rendben van velük, és csak utána csomagoljuk össze és vigyük el őket a Játéksziget üzletekbe. Fontos, hogy a gyerekeinket is bevonjuk az akcióba, hiszen a játék az ő tulajdonuk. Mondjuk el azt is, hogy milyen gyerekekhez kerülnek a játékaik, és fejezzük ki büszkeségünket, amiért ilyen jószívűek és felelősségteljesek a rászorulók iránt!
- Ellenőrizzük le a törött alkatrészeket: Hacsak nem tudjuk őket rögzíteni, inkább dobjuk ki a törött játékokat, vagy azokat, amelyeknek hiányzik egy-egy alkatrészük.
- Óvjuk az igazi értékeket: Bár lehet, hogy a kislányunk nem játszik a porcelánbabával, ám ha ez örökség, ragaszkodjunk hozzá, és tartsuk meg.
- Nézzük át a csomagot: Előfordulhat, hogy a gyerekek olyan tárgyakat is belecsomagolnak a pakkba, amelyeket egyáltalán nem e célra szántunk.
- Ragaszkodjunk a minőséghez: Érdemes arra ösztönöznünk a csemetéket, hogy jobb minőségű és értelmes játékokat adományozzanak, olyanokat, amelyeknek maguk is örülnének.
- Mossuk ki a plüssöket: Mielőtt átadnánk a játékokkal teli csomagunkat, mossuk ki a plüssjátékokat. Bár ez a lépés nem feltétlenül szükséges (hiszen egyes jótékonysági szervezetek maguk is megteszik ezt, mielőtt a gyerekek kezébe adnák), a mosás maximum 1-2 órát vesz igénybe, és újszerűvé varázsolja a játékokat. Ha túl koszos a plüss, és nem tudjuk megfelelően kitisztítani, inkább dobjuk ki. Soha ne adományozzunk koszos játékot!
A kislány is nagyon örült az adományotoknak! A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat képe a Játéksziget húsvéti játékgyűjtő kampányáról.
Mutassuk meg gyermekeinknek az adományozás fontosságát, tegyük lehetővé, hogy a játékok egy arra méltó ügyet támogassanak, és ezzel újra értékké váljanak a gyermekek életében!
Mi a Játékszigetnél már izgatottan várjuk, hogy játékaitok új életre keljenek!