
Tick Tack Bumm, robban a bomba!
Ismeritek a „bombás” Piatnik társasjátékokat? Ahol minél gyorsabban kell mondani egy szót, majd rögvest tovább is kell passzolni a ketyegő bombát, nehogy épp a te kezedben robbanjon fel.
Most ennek a Family változatát próbáltuk ki és jelentem IMÁDJUK! Egy igazi családi társas, változatos, gyors és pörgős, játék közben ráadásul lehetőség van egy kicsit belelátni a gyerekeink fejébe is, igazán bomba játék.
Akkor ez most szójáték vagy ügyességi játék?
Mindkettő, pont ettől olyan szuper a Tick Tack Bumm Family társasjáték! Mindig a dobókocka határozza meg, hogy mi lesz a következő feladat, így az is remekelhet, aki jól bánik a szavakkal, de akár az is, akinek gyorsan és ügyesen mozognak az ujjai.
A játék célja az, hogy minél gyorsabban megfejtsék a játékosok a feladványokat, majd gyorsan adják is tovább a hangosan ketyegő bombát, mert akinek a kezében felrobban, az egy mezővel előrébb kerül a játéktáblán. Itt az nyer, aki a bomba zsinórjának a végén kullog a táblán, szóval nagyon résen kell lenni!

A szóalkotós feladatok egyébként nagyon jó agytornát jelentenek a gyerekeknek, ugyanis az egyikben egy adott szóra rímelő szavakat kell gyűjteni, a másikban három megadott betűvel kell szavakat alkotni, míg a harmadikban egy adott szóval kapcsolatos szavakat kell gyűjteni.
Én annyira szeretem egyébként az ilyen játékokat, olyan jó meghallgatni, hogy melyik gyerekem milyen szavakra asszociál, mi jut először az eszébe! Csomó olyan szót is mondtak, amiről nem is gondoltam, hogy része az aktív szókincsüknek, de azt is érdekes látni, ahogy inspirálják egymást az ötleteikkel.
A bomba felel a szerencsefaktorért
Először kicsit aggódtam, hogy nem lesz -e veszekedés, ha valaki úgy érzi, hogy igazságtalanul mindig épp az ő kezében robban fel a bomba. Három gyerek mellett borítékoltam volna, hogy tuti sírás lesz, mert az egyikük direkt nem veszi át a bombát a másiktól és így tovább, de nagy meglepetésemre úgy pörög a játék és olyan hamar adódik az újabb esély kijavítani egy bombarobbanást, hogy egyszerűen nem éri meg leállni veszekedni.
Amúgy felnőttként is nagyon vicces megtapasztalni, hogy mennyire durván bénítóan hat a bomba ketyegése, sokkal nehezebb így koncentrálni a feladatra, hiszen sose lehet tudni, hogy a bomba tíz másodperc után robban fel vagy egy teljes percen át ketyeg.

Egyébként a bombát simán be lehet vetni akár tanuláshoz is, mi például most az évvégi felmérők közepette a matek tanulásnál dobtuk be, ezzel gyakoroltuk a szorzótáblát. De azt is simán el tudom képzelni, hogy elvisszük magukkal a bombát egy utazásra és a kocsiban a gyerekek szóláncozáshoz használják vagy kitalálnak hozzá valami jó kis szabályt.
Hány éves kortól ajánlott a Tick Tack Bumm Family kvízjáték?
Egy társasjáték szabályainak megértését legtöbbször azon szoktam lemérni, hogy el tudnak -e kezdeni játszani vele a gyerekek nélkülem is. Mondjuk a mindjárt 200 éves (!) Piatnik cégről sejtettem, hogy egy pöpec játékszabályt raknak össze és bizony nem tévedtem, hiszen mire leültem a gyerekek mellé játszani, addigra már javában pörgött a játék!
A Tick Tack Bumm Family egyébként nyolcéves kortól ajánlott és ez teljesen reális is, de még talán egy ügyesebb hétéves is élvezni fogja a játékot, ha már tud olvasni.
EXTRA TIPP: A játék dobozán jól elbújt a felirat, hogy elemet kell tenni a bombába, ami viszont nincs a dobozban, szóval ha nem akarsz felsülni, hogy nem működik a bomba, ami ugye a Tick Tack Bumm lelke, akkor mindenképp szerezz be hozzá elemet a játék megkezdése előtt!
Egyébként a Tick Tack Bummnak számos változata létezik, olyan is van, amit akár már négyéves kortól lehet játszani. Ide kattintva pedig jobbnál jobb (és most éppen akciós!) Piatnik társasokból és tudományos játékokból tudtok csemegézni, amit szerintem érdemes kihasználni így két perccel a nyári szünet kezdete előtt, jól fognak majd jönni ezek a társasok, hidd el!