Leteszteltük a Guinness Rekordok társasjátékot!
Először azt gondoltam, hogy a Guinness Rekordok társasjáték csak annak érdekes, aki rá van kattanva a különleges rekordokra, de aztán a kártyákat nézegetve rájöttem, hogy ezekre a furábbnál furább akciókra egyszerűen mindenki kíváncsi!
Most komolyan, létezik olyan ember, aki kibírja, hogy ne olvassa el a választ, ha azt a kérdést látja, hogy hány darabból áll a legnagyobb gumikacsa gyűjtemény, hányan fogtak egymással kezet egyszerre egyidőben, netán mi a vízen futás aktuális rekordja?!
Lehet, hogy ügyesen tippelsz, de vajon elég gyorsan tudsz gémkapcsokból nyakláncot fűzni?
A második meglepetés akkor ért, amikor a Guinness társast kibontva kiderült, hogy ez a játék legalább annyira szól az egyéni rekordok felállításáról, mint a híres világrekordokról! A Guinness Rekordokra vonatkozó 600 darab kérdéskártya mellett ugyanis 20 darab kihívás kártya is van a dobozban, amelyek mindegyike egy egyszerű, ám annál viccesebb feladatot tartogat!
Olyan kihívásokat képzelj el, mint például Tegyél minél több kanalat az arcodra!, Milyen hosszan tudsz megpörgetni egy pénzérmét? vagy Milyen gyorsan tudsz kiosztani egy pakli kártyát?.
Tehát legalább olyan fontos ügyesen és gyorsan teljesíteni a kihívásokat, mint jól tippelni a világhírű rekordokkal kapcsolatos kérdésekre. Pont ettől lesz ez egy igazi családi vagy partijáték, hiszen valaki ebben jobb, valaki meg abban, így mindenki találhat testhezálló feladatot magának!
A játék végén pedig az nyer, aki először jut át a célon úgy, hogy legalább három személyes rekordot állított fel ő maga is a kihívásokban. Úgy is mondhatnánk, hogy a kérdések a táblán való előre jutást segítik, de a végső győzelemhez valamiben a legjobbnak is kell lenni.
Mi egyébként ahányszor csak elővettük a gyerekekkel a Guinness társasjátékot, mindig rengeteg nevetés és álmélkodás kísérte a játékot, hiszen a kihívások nagyon viccesek, a kérdések pedig iszonyú abszurdak benne!
Képzeld csak el például, hogy félperc alatt igyekszel minél többet tapsolni a tested előtt és mögött, anélkül, hogy belezavarodnál! Vagy azt, hogy porig aláznak a gyerekek a félperces oldalugrálásban vagy a minél tovább kitartott énekhangban!
Azért csak óvatosan a 8 éves korhatárral…
A Guinness Rekordok társasjáték 8 éves kor felett ajánlott, de ezt azért annyival kiegészíteném, hogy ha csak 10-12 éven aluliak játszanak vele, nem árt egy felnőtt résztvevő is a játékban. A Guinness rekordokra vonatkozó kérdéskártyák ugyanis elég nehezen olvashatóak, mert nagyon sok külföldi név, helyszín és számadat szerepel rajtuk.
Hát igen, a világrekordok már csak ilyenek, viszont egy kisiskolás még nem biztos, hogy kapásból maga elé tudja képzelni, hogy mekkora mondjuk egy 7,86 méter magas kártyavár. (Merthogy éppen egy ilyen magas kártyavár tartja a jelenlegi Guinness Rekordot!) Ilyenkor jól jön a felnőtt segítség, ha ugyanis hozzátesszük, hogy ez nagyjából három egymásra rakott könyvespolcot jelent, máris könnyebb elképzelni a látványt!
Kisebb gyerekekkel játszva amúgy is érdemes kicsit szelektálni a kérdéskártyák között, hiszen van jó pár, amit még igen jó eséllyel nem fognak tudni. Pro tipp többgyerekes szülőknek, hogy érdemes egyszer rászánni egy negyedórát és kiválogatni azokat a kérdéseket, amikre a legkisebb játékosnak is van esélye megtippelni a választ és csak ezeket használni a játék során. Hidd el, nagyon szórakoztató lesz ez a 15 perc, mert közben jókat ámulhatsz a hihetetlenebbnél hihetetlenebb rekordokon, ráadásul egy nagy adag veszekedést és sírás-rívást is meg tudsz így előzni.
Jó ötlet lehet egyébként az is, ha egy kicsi egy naggyal játszik párban, így mindig meg tudják majd beszélni, hogy melyik kérdést vagy kihívást melyikük végzi el.
Szükség van pár otthoni „extrára” is a játékhoz
A játéktáblán, a kártyákon, a bábukon és a különleges dobókockán kívül egy pingponglabda is van a játék dobozában, a kihívásokhoz azonban még szükség van pár extra eszközre. Na azért ne rémülj meg, csupa olyasmit kell csak kikészíteni, ami nagy valószínűséggel minden háztartásban megtalálható, viszont ezek hiányában a kihívások nagy részét nem fogjátok tudni megcsinálni.
Ezeket kell elővenni a játék megkezdése előtt: stopper, műanyag palack, 10 pár zokni, pénzérme, pohár, 25 gémkapocs, papír és sok-sok teáskanál. Az se baj, ha valami hiányzik, akkor azt a kihívás kártyát egyszerűen csak kihagyjátok és kész.
Szerintem egyébként simán ki is lehet venni a rekordokra vonatkozó kérdéskártyákat a játékból és így szuper úti játékot lehet varázsolni belőle. Akár többen is lehet így játszani, egymásnak feltenni a kérdéseket, de egy hosszú autóút alatt azt is simán el tudom képzelni, hogy egy gyerek egyedül is leköti magát a rekordok olvasgatásával.