Kipróbáltuk a Villámválasz társasjátékot!
Ez aztán az igazi családi kvízjáték, nekünk nagyon bejött a Villámválasz! Iszonyatosan szórakoztató és nemcsak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is!
A gyerekek remekül eljátszanak vele akár nélkülünk is, ha épp nem érünk rá becsatlakozni, de közben simán el tudom képzelni, hogy egy nyaralás alatt csak mi felnőttek ülünk majd le este Villámválaszozni, ha már lefeküdtek a gyerekek!
Nagyon pörgős játék, sok-sok nevetéssel
A Villámválasz játékszabálya nagyon egyszerű, tényleg annyi az egész, hogy különböző témakörökben kell szavakat mondani újabb és újabb kezdőbetűkkel, viszont mindenkinek csak tíz másodperce van erre. Utána le kell csapni a stoppert az elektronikus játéktábla közepén és már jön is a következő játékos.
Lehet, hogy ez így elsőre könnyűnek hangzik, de hidd el, az óra ketyegése totál le tudja blokkolni az embert és nem olyan könnyű kitalálni mindig egy újabb szót, pláne, ahogy egyre fogynak a betűk. Pont ettől olyan vicces az egész játék, hogy jókat lehet nevetni egymáson, ahogy a nagy kapkodásban néha még a legevidensebb dolgok se jutnak eszünkbe vagy zavarunkban összevissza nyomkodjuk a betűket!
A gyerekek nálunk imádják, hogy ilyen pörgős a játék a Villámválasszal, de a legjobban talán azt szeretik benne, hogy teljesen kiszámíthatatlan, mikor ki nyer, mert az egyik témában az egyikük van jobban otthon, a másikban a másik. Egyáltalán nem biztos, hogy a legidősebb játékos tarolja le a köröket, sőt…
Könnyedén hozzá lehet igazítani a játékosok tudásához
A Villámválasz ugyan hivatalosan csak nyolcéves kortól ajánlott, de az elsős kislányom is nagyon élvezte vele a játékot, mivel mostanra már magabiztosan mozog az ábécében. Csak annyi, hogy ha ő is velünk játszott, akkor nem vakon húztunk a kérdések közül, hanem direkt kiválasztottam azokat, ahol ő is tudhatja a válaszokat, hiszen bőven van benne ilyen kártya. Például: Egy Disney mesehős neve, Egy erdei állat, Egy sárga színű zöldség, Valami, amivel közlekedni lehet.
Mondjuk még a tíz éves kisfiammal játszva is van azért jó pár olyan kártya, amit inkább félreteszünk, mert egyszerűen nem tájékozott még abban a témában. Az ilyesmikre gondolok, mint például Egy ma is élő magyar énekesnő, Egy humorista, Egy Oscar díjas színésznő, Egy XIX. századi író vagy Egy telefonos applikáció neve. A nagyobbaknak és a felnőtteknek viszont pont ezektől a kérdésektől lesz extra izgalmas a játék, ezért mondom, hogy tényleg minden korosztálynak tökéletes!
Érdekes módon nem írja a Villámválasz használati utasítása, de szerintem akár egyedül is lehet játszani ezzel a társasjátékkal. Nálunk legalábbis volt rá példa és így is egész sokáig lekötötte a gyerekeket. Persze így kevésbé vicces a játék, de ha valaki nehezebben viseli az idő sürgetését, akkor pont jó neki, hogy így nyugalomban gyűjtögetheti össze a válaszokat és készülhet egy kicsit előre a közös családi játékra.
Ugyanúgy élvezik a Villámválaszt a gyerekek, mint a felnőttek!
Bevallom az egyik legjobb dolog abban, hogy egyre nagyobbak a gyerekek, hogy évről évre izgalmasabbakat lehet játszani velük! Nagyon szeretem, hogy ma már legtöbbször úgy ülünk le játszani, hogy az ugyanolyan játékélményt nyújt nekem is szülőként és nem pedig azt érzem, hogy csak asszisztálok a gyerekek játékához.
A Villámválasszal én is nagyon élveztem a játékot és bizony jó pár körben előfordult, hogy én veszítettem, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadtam anyait-apait, mintha felnőttekkel játszottam volna együtt.
Imádom, hogy a Villámválasz közben kicsit beleláthatok a gyerekeim fejébe, sokszor ugyanis nagyon elcsodálkozom, hogy milyen válaszokat adnak. Ráadásul itt a játékosok egymást inspirálják a válaszaikkal, hiszen nagyon sokszor éppen arról ugrik be egy ötlet, amit a másik előttünk mondott.
Nekünk egyébként az is nagyon bejön a Villámválaszban, hogy nem kell különösebben rákészülni, nincs szükség hozzá hosszas előpakolásra és utána se kell könyörögni, hogy ugyan pakolja már el valaki. Bármikor le lehet ülni játszani vele, amikor van szabad tíz percünk, hiszen egy kör alig 1-2 percet vesz csak igénybe, de akár egy órán át is lehet játszani vele, ha épp ahhoz van kedvünk!
Ez pont az a fajta kvízjáték, ami akárhányszor előkerül, mindig más lesz vele a játék, hiszen nincs jelentősége, hogy ismered -e már a kártyákat vagy sem. Elég egyszerűen magunkkal is tudjuk vinni bárhova, mert az elektronikus játéktábla alján van egy praktikus kártyatartó, így biztosan nem szóródnak szét a kártyák. Akár még egy mindent elnyelő anyuka táskába is be lehet dobni a Villámválaszt!
Kata - háromgyerekes feketeöves anyuka