Kipróbáltuk a Cortex Kids társast és imádtuk!
A Cortex társasjátékok szerintem attól olyan nagyon izgalmasak, hogy egyszerre dolgoztatják meg az agy minden részét, ugyanis az egyik pillanatban a logikai és koordinációs képességünkre van szükség, a következőben pedig már lehet, hogy a memóriánkra vagy épp valamelyik érzékszervünkre kell támaszkodnunk.
Ettől lesz szuper izgalmas és pörgős a játék, ráadásul tényleg teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor ki nyer benne!
Hogyan kell játszani a Cortex Kids társasjátékot?
A Cortex nem egy hagyományos társasjáték, sokkal inkább egy kvízjáték, de még abban is eltér a megszokottól. Nem tartozik hozzá játéktábla, helyette kizárólag a kártyákon van a hangsúly, melyek mindegyike más és más agytornáztató feladatot rejt.
Csak fel kell csapni a következő kártyát és aki a leggyorsabban oldja meg a rajta található feladatot, azé a pont – tulajdonképpen ennyire egyszerű a Cortex játékszabálya!
A játék „extrája”, hogy a helyesen megoldott feladatokért járó pontokat nem kell számolni, a jó megoldásokért ugyanis pontok helyett „agydarabok” járnak, amiből összesen négyet kell összegyűjteni, hogy meglegyen a teljes agy. Az nyer, akinek először lesz meg a „komplett agya”.
Szerintem sokat elmond a Cortexről, hogy nálunk a családban a legelső Cortex parti bizony a legkisebbünk győzelmével végződött, ami finoman szólva felkavarta itthon a kedélyeket. Az is jelzésértékű, hogy legtöbbször a gyerekek nyernek benne, mi a férjemmel csak elvétve, pedig eszünk ágában sincs nyerni hagyni őket.
Éppen ezért élvezi mindenki annyira ezt a játékot a családban, mert gyereket és felnőttet egyaránt megdolgoztat és tulajdonképpen végtelenül egyszerű szabályok mellett biztosít extra izgalmas és pörgős játékot, ahol sosem lehet tudni, hogy ki nyeri a következő kört, hiszen mindenki másban jó!
Milyen készségeket dolgoztat meg a Cortex?
A játékban résztvevők nyolcféle feladattípusban mérkőzhetnek meg egymással, amelyek mindegyike valami másra fókuszál. Ki kell választani a hiányzó elemet, párokat kell keresni a kártyán, meg kell találni a kakukktojást vagy épp az utat a labirintusban, ki kell tapintani, hogy mi lehet a kártyán és így tovább, hogy csak néhányat említsek a feladattípusok közül.
Sosem lehet tudni, hogy ki csapja le a következő kártyát, hiszen van, akinek a logikája kiváló, más azonban lehet, hogy inkább a részletek pontos megfigyelésében remekel.
Nálunk a legnagyobb sikernek talán a dombornyomott tapogatós kártyák örvendenek a gyerekek körében. (A hangsúly a gyerekeken van, mert én mondjuk még soha egyet se találtam ki ezek közül…) Ezeket a tapogatós kártyákat csukott szemmel kell kézbe venni és úgy kell kitapogatni, hogy vajon mit is ábrázolhat a kép.
Könnyűnek tűnik? Hát higgyétek el, hogy nem az, de tény, hogy nagyon jókat lehet nevetni miközben találgat az ember, ugyanis a homokba nyomott lábnyomtól a teniszlabdán át egészen a kagylókig minden van rajtuk!
Hány éves kortól javasolnám a Cortex Kids játékot?
A kicsiknek való Cortex 6 éves kortól javasolt, de ne zavarjon meg az ajánlott életkor, onnantól felfele ugyanis a határ a csillagos ég, tényleg még felnőttként is szórakoztatóak a feladványok. Pláne, ha gyerekek az ellenfeleink! Nagyon mulatságos látni például azt, hogy mennyivel jobb a képi memóriájuk és a reakcióidejük, de a gyerekeknek sem utolsó élmény, hogy könnyedén le tudják győzni bizonyos feladatokban a saját szüleiket.
Létezik egyébként többféle felnőtt változata is a Cortexnek, gondolom azok is nagyon szuperek lehetnek, egyszer majd biztosan nekiveselkedünk annak is!
Nekem nagyon tetszik, hogy a Cortex a kis mérete miatt könnyen és kényelmesen szállítható, simán el lehet vinni akár egy nyaralásra is, viszont útközben nem lehet játszani vele, ez ugyanis egy igazi „körbeülős játék”, ahol muszáj, hogy mindenki egyszerre lássa a kártyákat.