Honfoglaló társasjáték, ahol a stratégia és a tudás találkozik
Biztosan játszottál már a Honfoglaló nevű online stratégiai játékkal, amely a kétezres évek elején őrületben tartotta az egész országot! A játék annak köszönheti a sikerét, hogy a megszokott kvízjátékokkal ellentétben itt nem elég a tudás, szükség van a folyamatos stratégiai tervezésre is. Próbáltad már a Honfoglaló táblás verzióját? Kettesben és csapatban is tudtok játszani vele!
A Honfoglaló társasjáték hány éves kortól ajánlott?
10 éves kortól már érdemes próbálkozni a Honfoglaló társasjátékkal, sok-sok kérdésre tudhatják már a választ ekkor is a gyerekek. Persze van, aki még esetleg túl bonyolultnak találja a játékot ennyi idősen, ahogyan biztosan van olyan 8 éves is, aki pedig örömét leli a kérdésekben.
Szerencsére vannak olyan témakörök is a kártyák között, amelyek közelebb állnak a gyerekekhez, mint például a mindennapi életre vonatkozó kérdések vagy a sport kártyák. Egyébként minden feleletválasztós kártyán három könnyebb és három nehezebb kérdés szerepel, így biztosan a gyerekeknek is lesz sikerélménye és a felnőtteknek sem lesz unalmas a játék. A tippelős kártyákon pedig nem is feltétlenül szükséges pontos választ adni, ami a gyerekeknek is megkönnyíti a dolgát.
A Honfoglaló társasjáték kérdései milyen témákat ölelnek fel?
A Honfoglaló társasjáték témakörei között biztosan mindenki talál kedvére valót: biológia-kémia, földrajz, művészet, matematika-fizika, történelem, sport, irodalom, mindennapok, életmód, szórakozás.
A feleletválasztós kérdések esetében a játékos felhúzza a kártyát, majd azt a kérdést kell megválaszolni a kártyáról, amelyiket kidobta a dobókockával. Mindig négy válasz közül kell kiválasztani a helyes választ. Könnyítésképpen akár arra is van lehetőség, hogy eleve csak az első három könnyebb kérdés szerepeljen a játékban (kisebb gyerekeknél javasolt). 15 másodperc van a válaszra, ezután a kártya hátoldalán kell ellenőrizni a megoldást.
A tippelős kérdések esetében pedig mindig az nyer, aki a legpontosabb választ adja a lehető leggyorsabban.
A Honfoglalóban nem elég „csak” tudni a választ!
Persze már önmagában az is remek szórakozás, ha csak próbára teszitek egymást a kérdésekkel, a Honfoglalóban azonban mindez csak az eszköze annak, hogy minél több területet tudjanak elfoglalni a játékosok. A tábla egyik felén ugyanis Magyarország, a másik oldalán pedig egyenesen a világ elfoglalása a cél!
Számos különböző játékmódból lehet választani a Honfoglaló játékban, attól függően, hogy mennyi időtök van a játékra, mennyire kívánjátok „bonyolítani” a játékot, na és persze hány évesek a játék résztvevői! Családi társasjátékozáshoz válasszátok a középutat, felnőttek között azonban mehet az extra hosszú hadjárat egymás ellen!