Double Ditto – Találd ki, mire gondol a másik!
Azt gondoljátok, hogy ezer éve ismeritek egymást és mindenben egy rugóra jár az agyatok? Fél szavakból megértitek egymást és mindig befejezitek a másik mondatait?
Itt az idő lecsekkolni, hogy valóban így van -e, a Double Ditto társasjátékban ugyanis pontosan azért jár a pont, ha sikerül a másik játékos fejével gondolkodni! Persze közben arra is kell gondolnod, hogy a többiek pedig épp a te fejeddel akarnak gondolkodni… Ajaj, lesznek azért itt félreértések… Vagy mégsem? Tegyétek próbára magatokat!
A gyors észjárás és az egyező válaszok játéka!
A Double Ditto nem egy hagyományos társasjáték, sokkal inkább egy partijáték, amihez csak a kártyákra, ceruzára, papírra és egy homokórára van szükség. A kártyákon nagyon egyszerű feladatok vannak (például mondj egy fűszert, egy gyorsétteremláncot, egy mérgező állatot vagy egy veszélyes foglalkozást), amire jó eséllyel a gyerekek is gond nélkül tudnak válaszolni a rendelkezésre álló 15 másodperc alatt. Mindig minden feladványra két választ kell írni.
A Double Ditto játékban azonban nem elég, ha gyors vagy, nem jár ugyanis automatikusan pont a jó válaszokért! Fontos, hogy ugyanarra tippelj, mint a másik játékos, vagyis nem elég a saját fejeddel gondolkodni a válaszadás közben, egy kicsit bele kell látnod a többi játékos fejébe is!
A körök végén minden játékos felolvassa a válaszait és megjelölitek azt, amelyik egyezett valaki más válaszával.
Találd ki, hogy mi jár a másik fejében!
A játék célja tehát, hogy lehetőleg ugyanazt a választ írd le, mint a többiek, de még jobb, ha mindkét válaszod egyezik valaki máséval. Ha ugyanis egy válasz megegyezik a társad válaszával, akkor nyersz egy DITTO-t, ha azonban mindkét válaszod egyezik valakivel, akkor DUPLA DITTO pontot kapsz!
Csak akkor nyerhetsz tehát, ha a válaszod nem egyedi, tehát minél többen írjátok ugyanazt, amit te is, annál több DITTO pontotok lesz. Ez persze közös gondolkodásra és együttműködésre készteti a játékosokat, ami nem kis feladat, mert természetesen egyáltalán nem lehet egymással beszélni abban a 15 másodpercben.
Kinek ajánlott a Double Ditto játék?
A Double Ditto tulajdonképpen bármilyen alkalommal bevethető, akár családi bulikon, szülinapokon, nyaraláson, de még akár céges csapatépítésen is! Egészen más lesz a játék dinamikája, hogy ha nem ismerik még egymást a játékosok és akkor is, amikor egymást több évtizede ismerő emberek játszanak együtt.
A legizgalmasabb egyébként talán az a verzió, amikor különböző generációk képviselői játszanak együtt, így ugyanis még inkább sokszínűek lesznek majd a válaszok!
A társasjáték összesen 400 tematika kártyát tartalmaz, ami rengeteg játéklehetőséget ad. A hivatalos ajánlás szerint legalább négy játékosra van szükség egy Double Ditto partihoz, de szerintünk nyugodtan meg lehet próbálkozni a kétszemélyes verzióval is, csak akkor elég egy szót a lapra írni minden témánál.
A játék dobozán ajánlott életkor pedig tíz év, de ügyesen író és gyors észjárású kisiskolások akár már hamarabb is megpróbálkozhatnak a Double Ditto társasjátékkal, mert a kártyák között alig akad olyan, ami esetleg kihívást jelenthet nekik a játék során.