Delírium - az utánzós kockajáték
Hat rajzos kocka és egy pecsét – mindössze ennyi kell a Delírium kockajátékhoz, cserébe pedig rengeteg nevetésben lesz részünk, akár kicsikkel, akár nagyokkal játsszuk a játékot. Az nyer benne, aki a leggyorsabb és a legpontosabb megfigyelő, tehát mindenki egyenlő esélyekkel indul neki a játéknak!
A Delírium egyébként egy igazi „anyuka táskába való” játék, hiszen alig foglal helyet és bármikor elő lehet kapni, ha el kell ütni egy kicsit az időt valahol.
Hogyan kell játszani a Delírium társasjátékot?
Ez nem egy hagyományos társasjáték, a Delíriumban ugyanis játéktábla helyett különleges képes kockákkal folyik a játék és ezen kívül nincs is nagyon szükség másra hozzá.
A játék úgy zajlik, hogy az éppen soron következő játékos dob egyet mind a hat kockával egyszerre. Ha a kidobott kockák közül legalább kettőn ugyanaz a rajz szerepel képpel fölfelé, gyorsan el kell mutogatni az adott gesztust. A leglassabb játékos kap egy kacsintós smiley pecsétet a kezére, ahogyan az is, aki tévesen mutogatta el a feladványt.
És bizony nagyon könnyű hibázni, hiszen a képek között van pár beugratós, így ami elsőre egészen hasonlónak tűnik, az korántsem biztos, hogy közelebbről megnézve is pont ugyanolyan.
A pecsét egyébként a játék részét képezi, ahogyan a kis zsákocska is, amelyben a kockákat lehet tartani. Persze pecsét nélkül is lehet játszani, de a gyerekek számára ez különösen mókás része a játéknak.
Hány éves kortól ajánlott a Delírium játék?
A Delírium kockajáték már 6 éves kortól ajánlott, hiszen a játék lényege az utánzás és a gyorsaság, ami bizony könnyen lehet, hogy gyorsabban megy a kisebbeknek, mint a nagyobbaknak. Éppen ezért ez egy igazi családi társasjáték, hiszen ugyanolyan esélyekkel indul benne mindenki, ráadásul nagyokat lehet nevetni játék közben, ahogyan utánozzuk a gesztusokat.
Az elmutogatásra váró gesztusok sem fognak ki a fiatalabb játékosokon sem, mivel olyan egyszerű dolgokat kell elképzelni, mint egy oké jel, egy kacsintás, egy szarvasfej vagy épp egy tisztelgés.
A Delírium egyébként úti játéknak is remek, mivel alig foglal helyet és akárhol elő lehet kapni, akár még a strandon vagy egy étteremben is, miközben várakozunk a vacsorára.
Mit fejleszt a Delírium?
Ehhez a családi kockajátékhoz egyszerre kell jó megfigyelőnek, gyorsnak és pontosnak lenni, máskülönben igencsak sok pecsét gyűlik össze a kezeken!
A Delíriummal remekül lehet fejleszteni a megfigyelő képességünket, amelyet aztán kiválóan tudnak hasznosítani a gyerekek az olyan iskolai helyzetekben, mint például a szövegértés vagy a képi memórián alapuló feladatok.