Van már ötleted gyereknapra?
Az első gyereknapot minden valószínűség szerint Törökországban rendezték meg 1920-ban, ezután viszont évtizedekig elég hektikusan alakult az ünneplés, míg végül az ENSZ 1954-ben indítványozta a Gyereknap globális bevezetését. Magyarországon 1950 óta tartjuk a Gyereknapot minden május utolsó vasárnapján, annak ellenére, hogy a világ legtöbb országában egyébként inkább június 1-jén ünneplik a gyerekeket.
Hoztunk most jó néhány olyan ajándék ötletet, amivel meg lehet örvendeztetni a gyerekeket ezen a napon. Apróságokat, kinti játékokat és néhány társast is, méghozzá leginkább csupa olyat, amivel mi is le tudunk ülni játszani a gyerekekkel. Na nem mintha mi szülők nem igazítanánk a legtöbb napot a gyerekekhez, ez a nap azonban hivatalosan is az övék!
Pop A Tops - egy kicsi, ám annál szuperebb társasjáték
A Pop A Tops egy vadiúj társas, amit könnyen magatokkal is tudtok vinni bárhova, hiszen a tartódoboza maga a játék, amin belül találhatóak a dobókockák is. Szuper a kivitelezése, így még hely sem kell hozzá nagyon, csak két játékos, egy adag szerencse és persze egy jó adag gyorsaság! Tulajdonképpen csak le kell nyomni a Pop A Tops tetejét és ezzel már dobtunk is egyet a két dobókockával, majd a dobásnak megfelelően minél gyorsabban kell megtalálni a kockákhoz leginkább passzoló képet az asztalon lévő kis képek között.
Az összes Pop a Tops játék 6 éves kortól ajánlott, azonban az a szuper mind a négy fajta játékban, hogy mindegyikkel többféle játékmódban lehet játszani, attól függően, hogy épp hány éves gyerekek játszanak együtt.
A játékszabály lényegében mind a négy Pop a Tops játékban ugyanaz, azonban mindegyik játékban (Keresd a marslakót, Süss egy sütit, Dínócsata, Cukiság verseny) van egy kis extra csavar, amitől valójában négy különböző játékról van szó!
The Floor is Lava - menekülj a láva elől!!!
A Föld Láva egy szuper családi és parti társasjáték, amivel kint és bent is remekül lehet játszani. A játék lényege a sok kis színes szivacslap, mert bizony ha valaki lelép a biztonságot jelentő kövekről (vagyis a szivacslapokról), az egyenesen a forró lávába zuhan bele!
A szivacslapokat véletlenszerűen kell letenni a padlóra és minden játékosoknak rá kell állnia a hozzá épp legközelebb eső szivacslapra (színtől függetlenül).
Ezután jönnek a pörgetések a pörgettyűvel, aminek a lényege, hogy amelyik színnél megáll a pörgettyű abban a körben, minden játékosnak a lehető leghamarabb azzal a színnel azonos szivacslapra kell átjutnia, méghozzá a padló érintése nélkül. Aki utoljára éri el a kiválasztott színű szivacslapot, annak ki kell vennie a játékból azt a lapot, amin előzőleg állt, persze mindezt úgy, hogy még ilyenkor sem léphet bele a lávába, azaz a földre.
Ovisok is tudnak játszani vele, de kisiskolásoknak is abszolút kihívást jelent a Föld láva játék.
Van már fészekhintátok a kertben?
A fészekhinta tényleg minden gyerek álma, nem véletlenül áll mindig sor előtte a játszón, hiszen ezekben a nagy méretű, korongalakú hintákban akár több kisgyerek is elfér egyszerre és még le is lehet feküdni bennük.
Az egészen nagy gyerekek is imádják a fészekhintát és nyugodtan bele is ülhetnek, hiszen egy hagyományos fészekhinta terhelhetősége általában 150 kg. Na persze ők már nem azt várják, hogy lökjék őket benne, hanem inkább olvasni ülnek bele vagy kütyüzni, miközben élvezik a megnyugtató lengedezést.
A kisebbeknek pedig szuper meglepetés lehet a kertbe egy kerti kisház, ami rengeteg szerepjátékra ad lehetőséget. A legfontosabb, hogy olyan méretű kerti bunkert válassz a gyerekeknek, amelyben lehetőleg még a következő évben is kényelmesen elférnek majd, amikor játszanak benne. Léteznek kifejezetten a kisebb gyerekek méreteihez igazodó kisházak, de vannak olyanok is, amiben a nagyobb testvérek is kényelmesen elférnek, akár egyszerre többen is.
Fontos, hogy elég magas legyen a kisház, hogy ne csak guggolva lehessen benne közlekedni, azonban az természetes, hogy az ajtón bebújva le kell hajtani a nagyobb gyerekeknek a fejüket. Egy kerti kisház úgyis leginkább a bekuckózásról szól, ahol jól esik beülve játszani vagy akár olvasgatni egyet.
Bokalabdát mindenkinek!
A skip ball, vagyis a bokalabda kívülről egészen egyszerűnek tűnik, hiszen tulajdonképpen egy műanyag botot vagy egy kötelet látunk (attól függ, hogy Skip Ballról vagy Ice Hopperről van szó, aminek az egyik végén lévő karikát a bokára kell helyezi, a másik végén pedig egy kerékszerű labda van. Ha elkezdünk a bokalabdás lábunkkal egy helyben szökkenni, a játék pörögni kezd a bokánk körül, nekünk pedig csak annyi a dolgunk, hogy a másik lábunkat mindig felemeljük, amikor épp odaérne a labda.
Így elmondva lehet elsőre bonyolultnak tűnik a bokalabdázás, ha azonban sikerül elkapni a mozgást és megvan a megfelelő tempó, nagyon gyorsan bele lehet jönni a játékba és akár még haladni is lehet a bokalabdával a lábadon!
Ha van kedvetek, ki lehet találni mindenféle izgalmas kihívást a skip ballhoz, mutatunk is ehhez néhány ötletet:
Az idei Gyereknapon is jobbnál jobb programokból lehet választani!
Ha minden igaz, jó időnk lesz az idei Gyereknapon, úgyhogy érdemes körbenézni a szabadtéri gyerekprogramok között is, esetleg elmenni kirándulni egy nagyot, de ha szerencsénk lesz, még strandra is lehet menni.
Tudtad, hogy Gyereknapon minden 18 éven aluli gyerek ingyen ülhet fel a Széchenyi-hegyi Gyermekvasútra? Na és azt, hogy az Országos Katasztrófavédelem ezen a napon nyílt napot tart, így országszerte megnézhetik a gyerekek a tűzoltószertárakat? Még a MÜPA is kitárja kapuit a gyerekek előtt, szóval tényleg bőven lesz miből válogatni szerte az országban!