Tegyük emlékezetessé a rászoruló gyerekek nyarát!
A játékkal nem csak örömöt, de lehetőséget is adunk! Gyermekünk játékaitól nehéz megválnunk, hiszen annyi emlék jut eszünkbe róluk. Azonban egy idő után, ahogy a gyerkőc cseperedik, csak fogják a helyet és haszontalanná válnak. Kivéve, ha úgy döntünk, hogy új gazdát keresünk nekik. Most mi segítünk abban, hogy a lehető legjobb helyre kerüljenek gyermekeid megunt játékai. Megkímélt állapotú, használt játékaitokat gyűjtsétek a Játéksziget boltjaiban kihelyezett dobozokba június 30-ig, hogy a rászoruló gyerekek nyara emlékezetes lehessen!
Az adományozással nem csak adsz, hanem te is kapsz!
Talán a rendszerváltás környékén történhetett – nem pontosan emlékszem -, amikor anyukámmal az egyik hűvös este meleg teát és pokrócot vittünk az akkori Felvonulási téren éhségsztrájkolóknak. Valahogy akkor érintett meg először az érzés, milyen jó dolog adakozni, már maga az élmény is felmelegít.
Ezután minden évben fontos volt számomra, hogy adjak valamit a rászorulóknak: egyik évben, amikor úgy döntöttem, most már „felnőttem”, szinte az összes játékomat odaadtam egy erdélyi kislánynak, és csak azokat tartottam meg, amelyek igazán a szívemhez nőttek. Emlékszem, sokat morfondíroztam azon, hogy a hajdani gyerekszobám most egy erdélyi városkában él tovább – és lehet, tényleg így volt, mert az a hír járta, hogy a kislány nagyon örült a játékoknak.
Tavaly Szekeres Nóra segített az adományozásban
Valahogy felnőttként is sokszor volt lehetőségem valamilyen módon részt venni adományozási akciókban. Több évig dolgoztam a szociális szférában, és mindig nagyon szerettem plakátokat készíteni, ösztönözni a kollégákat, sőt el is vinni az adományokat a rászorulók részére. Az örömük megfertőzött. Szinte automatikussá vált, hogy amint valamire már nincs szükségem (legyen az bútor, ruha, étkészlet vagy bármi használható és jó állapotú tárgy), azt rögtön felajánljam annak, akinek viszont égető szüksége van ezekre. Mindig ámulattal töltött el, hogy semmi sem vész el, ha nem akarjuk, minden körforgásban van, és minden a legjobb helyre kerül. Most már semmit sem szeretek kidobni, szerintem pazarlás.
Épp ezért örülök nagyon, hogy részt vehetek a Játéksziget 2017-es adománygyűjtő akciójában, amelynek keretében a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az Age of Hope Gyermekvédelmi Alapítvány juttatja el a rászoruló gyerekeknek az összegyűjtött játékokat.
A Játéksziget nem először gyűjt a rászoruló gyermekek számára: gyűjtöttek már a Máltai Szeretetszolgálat átmeneti otthonában élőknek, a daganatos gyermekeknek a Tűzoltó utcai kórházban, az árva, szülők nélkül nevelkedő gyermekeknek és a mélyszegénységben élőknek. Tavaly közel 2000 ember megkérdezésével készült felmérése szerint a válaszadók egy harmada akár 2-5000 forint közötti összeggel is támogatná adománnyal a szegény sorsú gyerekeket, több mint 90%-uk pedig már adományozott is rászoruló gyerekeknek szervezett körülmények között. |
Ajándékosztás 2016 Szekeres Nórával és a Magyar Máltai Szeretszolgálattal
Miért tudunk segíteni, ha játékot adunk?
Játékot adni egyáltalán nem haszontalanabb, mint ruhát vagy élelmiszert. A játékkal egyben örömöt is adunk, sőt ennél még sokkal többet. A játék során fejlődnek a különféle mozgásos funkciók, az intelligencia, az érzelmi kifejezés, a szociális, társas viselkedés. A játék oldja a feszültséget, segít feldolgozni az életeseményeket, konfliktusokat. A játék tehát elengedhetetlen az egészséges testi és lelki éréshez!
Milyen játékkal tudunk segíteni?
Ha igazán segíteni szeretnél, tartsd szem előtt azt az elvet, hogy csak olyat adj, amit magad is szívesen fogadnál. Emellett az említett alapítványoknak kifejezetten szüksége van társas, készségfejlesztő játékokra, illetve táborokban, kültéren felhasználható játékokra.
Forrás: Age of Hope Facebook oldala