Társasjáték karácsonyra? Mutatjuk a tippjeinket!
Nálatok is szokás, hogy karácsonykor mindig kerül egy társasjáték is a fa alá? Nincs is annál jobb, mint amikor a két ünnep között végre van idő kipróbálni egy új társast és az se baj, ha egy-egy parti sokáig tart, mert végre nem kell sehova se rohanni!
Családi társasjátékok - amivel kicsik és nagyok is együtt tudnak játszani
Up The Rock
Az Up the rock egy szuper komplex családi társasjáték, amihez egyszerre van szükség ügyességre, stratégiára és szerencsére, ráadásul közben még a matektudásunkat is be kell vetni! Na ne rémülj meg, csak olyan számításokra van szükség az Up The Rock társasjátékhoz, amit egy másodikos is meg tud csinálni, viszont minden játékos lépése befolyásolhatja a pálya alakulását, úgyhogy egy pillanatra sem lanyhulhat a figyelmünk.
Fel kell juttatni a kecskéinket a hegy aljáról a hegycsúcsra, azonban mindig a dobásunk határozza meg, hogy melyik útvonalon tudunk haladni, illetve a többi kecske mozgása is befolyásolhatja a kecskéink haladását.
Mivel mindenki öt darab kecskével van játékban, szinte biztos, hogy fogunk tudni lépni valamelyik bábunkkal, ha azonban mégsem, egyet vissza kell tolni egy korábbi állomásra. Az nyer, aki először vezeti fel két kecskéjét a hegytetőre.
Guinness Világrekordok
A Guinness Világrekordok hivatalos társasjátéka egyszerre teszi próbára az ügyességeteket és a tudásotokat! Nem elég ugyanis megtippelni a világrekordokhoz kapcsolódó kérdésekre a választ, nektek is meg kell küzdenetek néhány kihívással!
Összesen 600 kérdés és 20 kihívás kártya található a játékban, amelyek mindegyike egy vicces és izgalmas feladatot rejt (pl. Hány kanalat tudsz egyszerre egyensúlyozni az arcodon? Hány zoknit tudsz egyszerre felhúzni a lábadra? Milyen gyorsan tudsz felépíteni egy többemeletes kártyavárat?)
A Guinness Rekordok társasjáték 8 éves kor felett ajánlott, az ennél fiatalabbak ugyanis valószínűleg nem fognak tudni mindenre válaszolni és lehet olyan kihívás is, amivel esetleg meggyűlhet a bajuk. Ettől függetlenül azonban biztosan ők is sokat nevetnek majd játék közben, hiszen itt kevésbé a győzelmen van a hangsúly.
Szellemkastély
Valószínűleg sok szülő emlékszik még a Szellemkastély társasjátékra, hiszen hihetetlen nagy sikernek örvendett egykoron ez a játék, most pedig végre visszatért, ráadásul megújulva!
A kastély telis-tele van mechanikusan működésbe lépő csapdákkal, így nem könnyű mozogni az épületben. Ráadásul, ha a toronyban élő szellem elindítja a fémgolyót odafentről, sosem tudhatjuk, hogy éppen milyen nehézséget okoz nekünk ezzel. Talán működésbe hozza a baltát? Esetleg kilöki a festményt a helyéről, ami aztán fellök minket? Vagy letaszít minket a golyó a lépcsőn? Egy biztos, soha nem tudhatjuk, hogy ahova lépünk, az biztonságos lesz -e vagy sem!
Egyébként egy igazi, az asztalról kiemelkedő 3D-s kastélyt képzelj magad elé, ugyanis nem egy egyszerű játéktáblán folyik ám a küzdelem a lidércekkel! A Szellemkastély játék doboza képezi a kastély alapját, ebbe kell felállítani a falakat, felhúzni a tornyot, na és persze belehelyezni a csapdákat.
Társasjátékok dobókocka nélkül
Mutatunk néhány olyan játékot, amivel akár még útközben is lehet játszani, hiszen egyik sem „klasszikus társasjáték“, mármint abban az értelemben, hogy nincs szükség hozzájuk játéktáblára, dobókockára vagy bábukra.
Double Ditto
Ha azt gondoljátok, hogy fél szavakból is megértitek egymást és mindig befejezitek egymás mondatait, akkor tegyétek próbára magatokat a Double Ditto kártyajátékkal! Ebben a játékban ugyanis éppen azért jár a pont, ha sikerül a másik játékos fejével gondolkodni, de persze közben arra is kell gondolni, hogy a többiek pedig épp a te fejeddel próbálnak gondolkodni.
A kártyákon nagyon egyszerű feladatok vannak (például mondj egy fűszert vagy egy mérgező állatot), amire jó eséllyel a gyerekek is gond nélkül tudnak válaszolni a rendelkezésre álló 15 másodperc alatt. Minél több generáció játszik együtt, annál izgalmasabb a játék!
UBORKÁTÓL A PINGVINIG
Na és azt tudod, hogy mi a közös egy pingvinben és egy uborkában? De nincs ám idő hosszan gondolkodni, minél gyorsabban találni kell valami kapcsolódást a két dolog között, az Uborkától a pingvinig ugyanis a gyors észjárás játéka!
A játék kezdetén mindenki kap 25 darab kártyát, amelyből ötöt kell kitenni magunk elé. A játékvezető felfordít két kártyát, melyet betesz középre és innentől az a cél, hogy minél gyorsabban megtalálják a játékosok a kapcsolatot a középen lévő kártyák és a saját kártyáik között.
Persze meg is kell indokolni, hogy mi a kapcsolat a kártyákon szereplő képek között, ha azonban a többiek nem fogadják el az indoklást, büntetésből öt kártyát kell felhúzni.
Az nyer, aki először kifogy a kártyákból.
VILLÁMVÁLASZ
A Villámválasz egy különleges játéktáblán zajlik, ahol az a lényeg, hogy különböző témakörökben kell szavakat mondani újabb és újabb kezdőbetűkkel, viszont mindenkinek csak tíz másodperce van erre. Utána le kell csapni a stoppert az elektronikus játéktábla közepén és már jön is a következő játékos.
Ez elsőre talán könnyűnek hangzik, de hidd el, az óra ketyegése totál le tudja blokkolni az embert és nem olyan könnyű kitalálni mindig egy újabb szót, pláne, ahogy egyre fogynak a betűk. Pont ettől olyan vicces az egész játék, hogy jókat lehet nevetni egymáson, ahogy a nagy kapkodásban néha még a legevidensebb dolgok se jutnak eszünkbe vagy zavarunkban összevissza nyomkodjuk a betűket!