Strandjátékok kicsiknek
Az egészen kicsi, 2 éven aluli gyerekek esetében érdemes rendkívül körültekintőnek lenni a strandjáték kiválasztásánál, hiszen náluk sokkal nagyobb a tét. Az első és legfontosabb szempont a biztonság, de persze az sem elhanyagolható, hogy megszeresse a kisgyerek a vizet és a strandolást!
Lássuk, hogy milyen strandjátékok közül lehet választani a legkisebbek esetében és mire figyelj oda a kiválasztásnál!
Biztonságos babacsónak
Babacsónaknak azokat a felfújható, peremmel rendelkező, kis méretű gumicsónakokat nevezzük, amiket gyakran látni a vízpart közelében lengedezni. A babák imádják, mert ha nem akarják, nem lesznek vizesek ringatózás közben és a szülők is nyugodtak, hiszen tudják, hogy nem tud belőle kipottyanni a baba egy nagyobb hullámnál.
Természetesen a biztonság a legfontosabb szempont egy felfújható babacsónak kiválasztásánál és csak ezután jöhet a minta, a szín és minden egyéb. Szerencsére ma már minden gumicsónakot biztonsági szeleppel látnak el, így nem fordulhat elő, hogy észrevétlenül kimegy belőle a levegő, még akkor se, ha esetleg kinyílik a dugó.
A babacsónakok esetében az is fontos, hogy kellően magas legyen az oldalsó pereme, így ha meg is billen a csónak egy hullám miatt, akkor sem borul ki belőle a baba. (A biztonság kedvéért persze még ilyenkor is érdemes karúszót adni a gyerekekre.) Rengeteg mintából lehet választani, van például napellenzős, repülő alakú babacsónak és autós csónak is.
Úszógumi babáknak
A babák nem hagyományos úszógumit használnak, hiszen abból könnyen kicsusszannának alul, hanem speciális babaúszókát, amelynek van egy speciálisan kialakított ülőrésze is. Ez nemcsak biztonságos, de nagyon kényelmes is a kicsiknek, órákon át is képesek lengedezni benne a vízen!
Ezeket a beülős úszógumikat különböző méretben árulják és nagyon fontos, hogy mindig a gyerek életkorának és magasságának leginkább megfelelőt válaszd, hiszen csak így biztonságos.
A babaúszóka mellett nincs szükség karúszóra sem, ami különösen nagy előny azoknál a gyerekeknél, akik egyáltalán nem tűrik meg magukon a karúszót.
És mi van akkor, ha fél a gyerek a víztől?
Semmi, akkor hagyd, hogy a saját tempójában barátkozzon meg a vízzel! Ha vízpartra mentek nyaralni, adj neki egy kis időt a parton – akár 1-2 napot is – arra, hogy ismerkedjen a vízzel. Eleinte lehet, hogy csak homokozni fog a parton és vödörben hordja a vizet, de szépen lassan majd egyre jobban bemerészkedik a vízbe! (Érdemes mindig ráadni a karúszót ilyenkor is, hiszen nem tudhatod, mikor gondol majd egyet és megy be a vízbe.)
Bátorítani persze lehet, csak tartsd tiszteletben, ha ő nem egy született vízimádó, hiszen előbb-utóbb minden kisgyerek az lesz!