Rolit – logikai társasjáték szuper egyszerű szabályokkal
Óriási siker nálunk a Rolit társasjáték a legelső perctől fogva, nagyon jó szívvel ajánlom más családoknak is! Abszolút kimeríti a tökéletes családi társasjáték fogalmát, ugyanis éppen olyan izgalmas vele a játék egy alsó tagozatosnak, mint egy kamasznak vagy akár egy felnőttnek.
A Rolit társasjáték szabálya végtelenül egyszerű, mégis folyamatosan oda kell figyelni, mert egyfolytában átalakul a játéktábla, hiába terveztük már el fejben a következő lépést.
Mi a Rolit társasjáték játékszabálya?
A Rolit azzal kezdődik, hogy minden játékos választ magának egy színt, az lesz ő színe a játék során. Mindig úgy kell letenni a golyót a kis lyukakba, hogy a saját színünk legyen fölfele, hiszen a cél az, hogy a játék végére minél több golyó pompázzon a játéktáblán a mi színünkben.
A játékosok felváltva helyezik le a golyókat, méghozzá bárhova, ahova csak szeretnék. Érdemes viszont úgy letenni a golyónkat, hogy az körbezárja egy másik golyónkkal az ellenfél egy vagy több golyóját, vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan. Ilyen esetben ugyanis az összes golyót, ami a mi két golyónk között található, átfordíthatjuk a saját színünkre.
Ezután az ellenfél jön és ő is feltesz egy golyót, amivel szintén átfordíthat golyókat a táblán és így tovább. A táblán levő golyók színe pedig ezáltal folyamatosan változik, egészen addig, amíg be nem telik a tábla és el nem fogy az utolsó üres lyuk. Ekkor mindenki megszámolja, hogy hány golyó van a táblán az ő színében, és akinek a legtöbb van, az nyert.
A Rolit társasjáték játékszabálya tehát végtelenül egyszerű, viszont folyamatosan figyelni kell és a taktikánkat az állandóan változó játéktáblához kell igazítani.
Elképesztően pörgős játék a Rolit, senki sem unatkozik közben!
A Rolit logikai játékban az az egyik legjobb, hogy különböző korú gyerekek is tudnak játszani vele, hiszen nem kell hozzá extra tudás, csak végig nagyot ott kell lenni fejben a játék idején. Hiába találod ki ugyanis előre a következő lépést fejben, szinte biztos, hogy aki előtted lép, összekutyulja a terveidet és lehet gyorsan újratervezni. Ráadásul minél több a golyó a táblán, annál nehezebb ennyi felé figyelni és kikalkulálni, hogy melyik lyukat érdemes választani, hogy aztán a lehető legtöbb ellenséges golyót fordítsuk át a saját színünkre.
Egy Rolit parti körülbelül negyedóráig tart, de persze attól függ, hogy ketten, hárman vagy épp négyen játszunk vele.
A Rolit társasjáték hány éves kortól ajánlott?
A Rolit logikai társasjáték a hivatalos ajánlás szerint 7 éves kortól ajánlott, ami szerintem teljesen reális is, hiszen a gyerekek nagyon gyorsan megértik a játékszabályt és megtanulják, hogy mire kell odafigyelni. Saját tapasztalatból mondom, hogy az egyetlen dolog, amin esetleg el lehet csúszni a kicsikkel, hogy ha nemcsak ahhoz a golyóhoz képest állítgatják át a golyókat, amit éppen letettek, utólag ugyanis már elég macerás visszaállítgatni a színeket.
Kisebb gyerekekkel játszva ezért, ha már nagyon sok golyó van a táblán, érdemes lehet ott tartani az ujjunkat az utolsóként letett golyójuk mellett mindaddig, amíg nem átállították át a golyókat az új helyzetnek megfelelően. Így egy kicsit könnyebb dolguk lesz és nem fognak összezavarodni, hogy megvolt -e már a vízszintes, a függőleges és az átlós golyóállások átvizsgálása.
Számomra egyébként az még az egyik nagy előnye a Rolit társasjátéknak, hogy pillanatok alatt elő lehet venni és nem igényel hosszas rákészülést a vele való játék. Ha van egy szabad negyedóránk fürdés előtt, csak előkapjuk, összetesszük a két darabból álló játéktáblát és már lehet is kezdeni a Rolit partit, még a golyókat se kell előre kiosztani.