Örökbe fogadtuk Bendegúzt, a kis pandát!
Idén ünnepelte 155. születésnapját a Fővárosi Állat- és Növénykert, mi pedig arra gondoltunk, hogy ennek alkalmából örökbe fogadjuk valamelyik állatot. „Igen ám, de mégis melyikük legyen, hiszen egyik állat aranyosabb, mint a másik…” - jött egyből a dilemma. Végül aztán gondoltunk egyet és Facebook követőinkre bíztuk a döntést, a gyerekek és a szüleik pedig Bendegúzt, a kétéves kis pandát választották.
Óriási örömünkre tehát Állatkerti Nevelőszülők lettünk! Feltétlenül látogassátok meg Bendegúzt a budapesti állatkertben, ha épp arra jártok!
Mit kell tudni Bendegúzról?
Bendegúz, a kis panda egyébként 2020 tavaszán került a budapesti állatkertbe és idén júniusban volt a második születésnapja. A kis pandák természetes élőhelye Nepál, gyönyörű színük miatt pedig sokan vörös pandának vagy vörös macskamedveként ismerik őket.
A kis panda magányosan élő, leginkább éjjel aktív állat, napközben pedig legszívesebben alszik és ilyenkor sokszor a farkincáját használja párnaként. Éjszaka szerzi be magának az élelmet, azonban annak ellenére, hogy a ragadozók rendjébe tartozik, inkább növényi táplálékot fogyaszt. Elsősorban bambuszt, bogyókat és gyökeret eszik, időnként azonban madártojásokat és rovarokat is szokott csemegézni.
Magyarországon egyébként több helyen is találkozhattok Bendegúz rokonaival az állatkertekben, ugyanis a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadasparkban, a Szegedi Vadasparkban, a Jászberényi Állat- és Növénykertben a Nyíregyházi Állatparkban, a Pécsi Állatkertben és a Debreceni Állatkertben is él kis panda. Nyíregyházán például alig két hónapja született egy tüneményes pandabébi!
Miért jó Állatkerti Nevelőszülőnek lenni?
Gondoltad volna, hogy immáron húsz éve lehet örökbe fogadni állatokat a Budapesti Állatkertben? Amellett pedig, hogy igazán szívet melengető a nevelőszülő cím viselése, így bizony anyagilag is támogatni tudjuk az állatkertet az örökbefogadási összeggel.
Az állatkertek ugyanis korántsem egyszerűen szórakoztató célból létrehozott „állatkiállítások". Hatalmas ismeretanyaggal rendelkeznek, globális hálózatuknak köszönhetően pedig nagy szerepet játszanak a természetvédelmi együttműködések előmozdításában. A feladataik közé tartozik például a veszélyeztetett fajok tenyésztése, különböző kutatások elvégzése, képzések szervezése, a fajok és élőhelyeik megőrzése és még hosszasan sorolhatnánk.