Kokárdaleves és huszáröntés - Március 15. kreatívan!
Gyerekkoromban március 15. kettős érzéseket keltett bennem. Egyrészről imádtam ennek az időszaknak a hangulatát: azt, hogy sokszor már kigombolt kabátban lehetett az ünnepségre menni, hogy szünet volt az iskolában, és érdekes programokon lehetett részt venni a városban. Másrészről viszont az iskolai ünnepségek, a kötelező éneklések és szavalások valahogy elrontották ezt a különleges hangulatot, ahogy az is, hogy valaki biztosan kiájult az énekkarból minden egyes évben.
Ahhoz hogy a gyerekeknek az 1948-49-es forradalomról és szabadságharcról ne elsősorban a gyötrelmes és unalmas ünnepségek jussanak eszükbe, olyan kreatívan kell megközelítenünk nemzeti ünnepünket, hogy maradandó élmény maradjon bennük.
Kép forrása: pinterest
Ehhez nyújtunk most segítséget ezekkel a kreatív tippekkel:
Készítsünk kreatív kokárdát
Ki mondta, hogy csak nemzeti színű szalagból lehet kokárdánk? Ezen a linken sorról sorra elmagyarázzák, hogyan hajtogathatunk origami kokárdát. Esős idő esetén persze jobban tesszük, ha más anyagokat használhatunk: egész különleges darabokat fűzhetünk például gyöngyből, organzaszalagból vagy filcből, sőt akár kisüthető gyurmából is. További ötletekért katt IDE!
Menjünk múzeumba
Március 15-én a legtöbb múzeum ingyenesen látogatható országszerte. A Múzeumkertben és a Budai várban este 6 óráig várják a családosokat. A Múzeumkertben 13 órától tánctanítás és több népzenei koncert, valamint kézműves foglalkozás és óránként tárlatvezetés várja a betérőket. A vásári forgatagban magyar termékekből készült finomságokat is lehet kóstolni. A Budai várban már reggeltől lehet élvezni a hagyományos magyar népzenét, a tájjellegű hazai finomságok ízeit és a játékos programokat. A vásárban magyar vizslákat is lehet majd örökbe fogadni, míg az Országos Levéltárban egy kalandos időutazáson vehetünk részt, a Hadtörténeti Intézetben pedig forradalmi forgatagba csöppenhetünk. A koncertek és a gyerekprogramok később a Várkert Bazárban folytatódnak.
Forrás: nyugat.hu
Piros-fehér-zöld ételek
Kokárdát nemcsak a kabátunkon hordhatunk, de akár meg is ehetjük például paradicsomleves formájában. Sima paradicsomleves, rá egy kis spenótlevél és sajt – máris kész a trikolor. Sőt süthetünk pizza-zászlót is: paradicsomos, sajtos, spenótos vagy medvehagymás feltéttel. Kíváncsiak vagytok, hogyan kell kokárda sütit sütni? Találtam nektek egy nagyon jó receptet a gyereketeto.hu oldalán.
Játsszunk huszárosat, katonásat!
Ha jó az idő, és nem szeretnénk a városban tolongani a sok ember között, játsszunk katonás játékokat. Tudtátok, hogy az Adj király katonát játékot „szellemi” szinten is lehet játszani? A játékosok két csapatra oszlanak, és leülnek egymással szemben. A kezdő csapat megbeszél egy kérdést, és felteszi az ellentábornak. Ha a másik csapat tudja a választ, akkor ők kérdeznek, ha nem, akkor egy játékosuk a kérdező csapathoz megy át, vagyis az ellenfél fogja lesz. A játék addig tart, amíg az egyik csapat el nem fogy. Aktuálissá tehetjük a játékot, ha a szabadságharccal kapcsolatos kérdéseket teszünk fel egymásnak, csak ügyeljünk arra, hogy a csapatok tagjai hasonló életkorúak legyenek.
És ha mindez nem lenne elég, az ünnepre hangolódáshoz jó sok kreatív kézműves ötletet, színezőt találhattok a Pinteresten is.
A március 15-i gyerekprogramokért pedig katt ide!
Kellemes és játékos időtöltést kívánunk a nemzeti ünnep alkalmából!
A Játéksziget csapata