Kipróbáltuk Mio robotot!
Soha jobbkor nem érkezhetett volna hozzánk Mio, mint most, amikor hetekig nincs iskola! A programozható robottal online és offline is lehet játszani, ráadásul ez tipikusan egy olyan játék, amit minél jobban kiismer az ember, annál több szórakozásra ad lehetőséget!
Mio az első robotjáték a házban
Nálunk eddig valahogy kimaradtak a programozható robotjátékok, csak a tévéreklámokban láttak ilyesmit a gyerekek, úgyhogy óriási volt az izgalom amikor megtudták, hogy érkezik hozzánk egy igazi robot!
Maga Mio robot sem volt egyébként ismeretlen a gyerekeknek, vele is találkoztak már a tévében, így aztán eléggé képben voltak, hogy mi mindenre képes. Már a kibontás előtt azon izgultak, hogy vajon mi is rá tudjuk -e majd venni, hogy felemeljen egy kanalat a földről, ahogyan azt a reklámban látták.
Bevallom, hogy én elsőre azért megrémültem a feladattól, hogy össze kell raknunk és működőképessé kell tennünk egy robotot, de a LEGO építésen nevelkedett negyedikes kisfiam egész ügyesen megoldotta a feladatot az útmutató alapján.
Lássuk mire képes Mio robot!
Mindhárom gyerekem egyedül is kipróbálta Miot, a legtöbbet azonban közösen játszottak vele. Egymást túllicitálva eszelték ki neki az újabb és újabb feladatokat és közben persze hatalmasakat nevettek. Szétszórtak például egy csomó pénzérmét a padlón, amit aztán Mioval szedettek össze, de azt is nagyon élvezték, amikor leterítettem egy nagy csomagolópapírt a földre, Mio „kezébe” tettek egy filcet és ők mondhatták meg neki, hogy miket rajzoljon.
Tudom, hogy hihetetlennek hangzik, de Mio tényleg tud rajzolni! A kezébe lehet ugyanis tenni egy filctollat és ahogy mozog, a toll hegye is mozog vele együtt a padlón. Így szabályos köröket lehet rajzoltatni Mioval vagy épp szabályos egyenes vonalakat, attól függően, hogy milyen irányú mozgásra programoztuk be. Persze a gyerekek számára az volt a legviccesebb, amikor krikszkrakszokat rajzolt Mio, miközben összevissza sétált fel-alá, ezzel egyszerűen nem tudtak betelni!
Mit tud Mio az applikációval és anélkül?
Tartozik ugyan egy ingyenes applikáció is Miohoz, de szerencsére enélkül is többféle módon lehet játszani vele, így nem rágják a gyerekek a fülünket a mobilunkért. A robot hátán található vezérlőpanel segítségével ugyanis könnyedén lehet irányítani a robotot, így is be lehet tanítani őt például olyasmire, hogy keressen egy fémtárgyat és vegye fel vagy menjen végig egy általunk kitalált útvonalon.
Sőt, akár tapssal is lehet irányítani a Miot vagy úgy, hogy a gyerekek a robot hasa elé teszik a kezüket, mire ő közelebb lépdel hozzájuk vagy épp ellenkezőleg, távolodni kezd. Ezek a funkciók egyébként lehetővé teszik, hogy a kisebb gyerekek is tudjanak játszani a robottal, hiszen így programozás nélkül is lehet irányítani. Mondjuk az ingyenes applikációval is szó szerint gyerekjáték rávenni a feladatokra Miot, különösen akkor, ha a távirányító funkciót használjuk.
Van egyébként még egy extra játékmód is az applikációban, amivel szabadon kitalált és mókás feladatokat lehet megcsináltatni Mioval. Nekem úgy tűnt, hogy ez már tulajdonképpen egy mini programozási feladat, hiszen ezzel egyszerre lehet a hangot, a mozgást és a fényeket is irányítani.
Talán ennek a használatához van szükség a legösszetettebb tudásra a gyerekek részéről, ezért ezt inkább a nagyobb gyerekek tudják kihasználni, cserébe viszont nagyon vicces és kreatív feladatsorokat lehet így kieszelni Mionak.
Mio egy igazi családi játék lett nálunk
A dobozon az szerepel, hogy 8 éves kor felett ajánlott ez a robotjáték és szerintem ez meg is felel a valóságnak, annyi kiegészítéssel, hogy kézi irányítással a kisebb gyerekek is simán tudnak vele játszani. Szerintem nagyon jó kis családi játék Mio, ami biztosan nem fog a polcon porosodni, mert ahogy cseperednek a gyerekek, úgy tudják egyre jobban kihasználni a funkcióit.
Egyébként örömmel fedeztem fel a dobozon, hogy egyenesen a londoni Science Museum ajánlja Miot, ami szerintem már önmagában garancia arra, hogy szuper izgalmas és jó minőségű kreatív játékkal van dolgunk. Mondjuk szó se róla, erről magam is igen hamar meggyőződtem a gyerekeim mellett, ráadásul a férjemet se kellett sose kétszer hívniuk, hogy csatlakozzon a játékba, ha értitek mire gondolok…
Ja, és egy fontos dolog a végére! Mio három elemmel működik, amit nem tartalmaz a játék, szóval készüljetek előre, ha ajándékba veszitek, nehogy aztán ott álljon tétlenül a robot a szoba közepén!
Kata - háromgyerekes feketeöves anyuka