Kipróbáltuk az újrahasznosított műanyagból készült Geomag Green Line építőjátékot!
Nagy örömmel vettem a kezembe szülőként a Geomag Green Line építőjátékát, hiszen egyre nehezebb összeegyeztetni magamban, hogy a mindennapokban folyamatosan törekszünk a környezettudatos életformára, a játékok többsége azonban műanyagból készül.
Sokszor ráadásul jó sok csomagolóanyagot is hazaviszünk egy-egy új játékkal, most viszont emiatt sem kellett lelkiismeretfurdalást éreznem, mert mindössze egy kis darab, már eleve újrahasznosított karton került csak a szelektív gyűjtőnkbe. Bárcsak egyre több ilyen fenntartható játék születne!
Környezettudatosság gyerekszemmel
A Geomag mágneses építők már eddig is népszerűek voltak nálunk a családban (van itthon rózsaszín „csajos” készletünk és „nagyfiús” golyópályánk is), azzal azonban végleg feltette a pontot nálam az i-re a svájci cég, hogy már 100% újrahasznosított műanyagból is gyártanak építőjátékokat, a játékok csomagolása pedig javarészt újrahasznosított anyagból készül.
Izgalmas volt a kibontás során a gyerekekkel együtt összehasonlítani az újrahasznosított Geomag Green Line elemeket a már meglévő Geomag játékainkkal, annak ellenére, hogy ők ránézésre nem is igazán vettek észre bármi különbséget. Persze miután elárultam nekik, hogy miért is olyan különleges ez a készlet, jókat találgattunk együtt, hogy vajon mi lehetett előző életében például a játék papírdoboza, illetve milyen korábbi műanyagokból éledhettek újjá ezek az építőelemek. Szerintük egyébként nem is kérdés, hogy biztosan kicsiknek való játékokból készültek, hiszen nekik még az a leglogikusabb, hogy új játék csakis régi játékból születhet!
Nálunk mindig a fantázia győzedelmeskedik az útmutató felett
A gyerekek legnagyobb örömére a Geomag Green Line építőjáték is könnyen kombinálható a többi Geomag játékkal, így hamar össze is vegyítették a készleteket egymással, hogy minél nagyobb építményeket tudjanak készíteni.
Nem tudom másoknál mi a helyzet, de nálunk a gyerekek legszívesebben szabadon, a saját fantáziájuk szerint építenek a Geomag elemekből. Persze mindig megcsinálják a dobozban található útmutató szerint is a feladványokat, de mégis azt szeretik a legjobban, ha szabadon alkothatnak. Sokszor oda is hozzák megmutatni az eredményt és ha valami különösen izgalmas születik, akkor le is kell fotóznom az utókornak.
Mindig érdekes egyébként látni, hogy kortól és nemtől függően mennyire más alkotások születnek nálunk a családban. Míg a lányaim például viselhető nyakláncot gyártanak belőle medállal, addig a kisfiam inkább épületeket alkot a mágneses elemekből. Sokszor aztán be is építik a szerepjátékaikba is az elkészült Geomag formákat, így nálunk simán előfordul, hogy a nappali közepén éppen Sylvanian nyuszik szunyókálnak egy színes Geomag kunyhóban!
Szülőként ezért szeretem annyira a Geomag játékokat!
A Geomag egy igazi „szülőbarát” játék, hiszen amellett, hogy rendkívül szórakoztató, remekül fejleszti a kreativitást és a finommotorikus mozgást, miközben megtanítja a mágnesesség elvét. Az pedig külön öröm, hogy rendkívül tartós, ráadásul lehetetlen tönkre tenni az elemeit, így ha odafigyelünk, hogy ne kallódjanak el a részei, gyakorlatilag tökéletes állapotban lehet tovább örökíteni a kisebb testvéreknek vagy más családoknak. A korábbi Geomag készletekkel szemben a Green Line játékokban ráadásul praktikus kis tárolók is vannak, így egyből látszik az összepakolásnál, ha valami hiányzik a készletből.
Bármelyik Geomag játék szuper ajándékötlet, ha éppen szülinapi zsúrba vagyunk hivatalosak, akár főajándékként, akár kiegészítő ajándékként, hiszen már a kisebb készletekből is nagyon sok mindent meg lehet építeni.
Kata - háromgyerekes feketeöves anyuka