Ismered Anne Stokes fantasy kirakóit?
A Clementoni márkától már megszoktuk, hogy mindig gyönyörű képekből készítenek kirakókat, akár állatokról, akár tájakról van szó, most azonban a fantasy világáért rajongóknak kedvez az Anne Stokes kirakóival!
Legalábbis azoknak, akiknek van elég türelmük egy 1000 darabos kirakóhoz… Te mire tippelsz, átlagosan mennyi idő lehet egy ekkora puzzlet megcsinálni? És vajon mi lehet a világrekord?
Olvass tovább és máris eláruljuk!
Kicsoda Anne Stokes?
Anne Stokes, az Angliában élő népszerű művésznő, a fantasy világába kalauzolja el képeivel a rajongóit, méghozzá a maga nagyon karakteres, gótikus stílusában. Számos album borítóját készítette már el Anne Stokes, több alkotás illusztrátora, gyönyörű munkái pedig az egész világon ismertté tették őt. Alkotásain általában erős nők és sárkányok láthatóak.
Ha valaki nincs otthon a fantasy világában, akkor is ismerősnek tűnhetnek neki Anne Stokes alkotásai, hiszen a plakátoktól az ékszerekig rengeteg helyen találkozhatunk a műveivel. Lélegzetelállító képei pedig a Clementonival közös együttműködésben végre puzzle formájában is elérhetőek!
Miért különlegesek a Clementoni kirakók?
Az olasz Clementoni márka gyakorlatilag egyet jelent a kirakókkal, pedig sok egyéb játékot gyártanak ám azon kívül is! Sokan talán nem is tudják, hogy számos népszerű bébijáték és tudományos játék is a Clementoni márkának köszönhető.
Kirakóikat lélegzetelállító képek, kiváló minőség és tökéletes illeszkedés jellemzi, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy évek múlva is vadiújnak tűnnek a Clementoni kirakók.
A Clementoni egyébként a kisebbeknek szóló kirakóit már kizárólag újrahasznosított alapanyagokból gyártja (beleértve a kirakók dobozát is), a gyártás során pedig nem használnak szennyező anyagokat, ezzel is bizonyítva elkötelezettségüket a környezetünk védelme iránt.
Vajon mennyi idő kirakni egy 1000 darabos kirakót?
Nehéz erre általánosságban válaszolni, hiszen sok múlik a képkirakó életkorán, türelmén és persze nagyon sok múlik magán a képen is. Ha van egy terjedelmesebb egyszínű rész a kirakón, az bizony komoly nehézség elé állítja az embert és jóval lassabban lehet vele haladni, mint a kép többi részével. Anne Stokes kirakói is elég sok kihívást tartogatnak a kirakó összerakójának, azonban a művészre oly jellemző fények talán egy picit könnyítenek a feladaton.
A puzzle kirakás világrekordját egyébként 1986-ban állították fel a Puzzle Bajnokságon, ott ugyanis egy két fős amerikai csapat kevesebb mint 62 perc alatt rakott ki egy 1000 darabból álló kirakót! Ez persze egy nagyon szélsőséges eredmény, egy átlagembernek ugyanis minimum három órára van szüksége egy ekkora méretű kirakóhoz, de ez persze elnyúlhat akár tíz órára is vagy még annál is tovább.
Mit fejleszt egy puzzle?
Egy puzzle elkészítése egyszerre nagyon sok készséget fejleszt, akárhány éves is az, aki kirakózik. Remekül ki lehet zárni közben a külvilágot és bizony egy nagy adag monotóniatűrésre és türelemre is szükség van hozzá, máskülönben nem lesz látványos az eredmény.
A kirakózás nagymértékben fejleszti a térlátást, a finommotorikát és a tájékozódást.