Honfoglaló társasjáték felnőtteknek is
jHa egy jó kis társasjátékot keresel felnőtteknek, akkor a Honfoglalót mindenképp érdemes fontolóra venned! Nagyon változatosak a témakörök és a kérdések, ráadásul nem elég tudni a jó választ, közben ügyesen kell helyezkedni a játéktáblán is ahhoz, hogy minden területet meg tudj hódítani és Te legyél a végén a győztes!
A Honfoglaló a stratégia és tudás kombinációjára épít
A Honfoglaló nem egy szimpla kvízjáték, itt ugyanis a helyes válasz csak az eszköze annak, hogy minél több területet el tudj foglalni a játékban! A cél ugyanis nem más, mint meghódítani Magyarországot, illetve az egész világot, ugyanis a játéktáblának két oldala van!
Akár hosszú órákon át is tarthat egy Honfoglaló parti, de ne aggódj, mert számos különböző játékváltozatból lehet választani, attól függően, hogy mennyi időtök van játszani, mennyire akarjátok nehezíteni a játékot, illetve a játékosok életkorához is lehet igazodni! Ha például a család Honfoglalózik együtt és gyerekek is vannak a játékosok között, válasszátok a középutat, felnőttek között azonban mehet az extra hosszú hadjárat is! A játék egyébként 10 éves kortól javasolt.
Milyen kérdésekre lehet számítani a Honfoglaló játékban?
A Honfoglaló témakörei igazán széles területet ölelnek fel: történelem, sport, irodalom, életmód, szórakozás, biológia, földrajz, művészet, matematika-fizika, hogy csak néhányat említsünk!
A kártyák között vannak feleletválasztós és tippelős kártyák is. Az utóbbi esetében egyszerű a helyzet, hiszen mindig az nyer, aki a legpontosabb választ adja a legrövidebb idő alatt.
A feleletválasztós kérdések esetében pedig azt a kérdést kell megválaszolni a kártyáról, amelyiket a játékos kidobja a dobókockával. Mindig négy válasz közül kell kiválasztani, hogy melyik lehet a helyes választ. A játékosnak 15 másodperc van a válaszadásra, az idő lejárta után pedig a kártyák hátoldalán lehet ellenőrizni a megoldást.
Gyerekek is tudnak játszani a Honfoglalóval?
Vannak olyan témák a Honfoglaló kártyák között, amelyek közelebb állnak a gyerekekhez, ilyenek például a mindennapi életre vonatkozó kérdések vagy a sportokkal kapcsolatos kártyák. De nincs ok az aggodalomra, mert egyébként is minden egyes feleletválasztós kártyán három könnyebb és három nehezebb kérdés is szerepel, szóval a felnőttek és a gyerekek is találnak kellő kihívást a játékban maguknak.