
Gumicsónakban ringatózni csuda jó!
A kisbabák legelső vízi élményei közé tartozik a gumicsónakos ringatózás. Ezt még azok a babák is szívesen fogadják, akik esetleg tartanak a víztől és nem szívesen merészkednek be a vízbe bokánál tovább. Gumicsónakban üldögélve ugyanis jól megfigyelhetik a fürdőzőket, a többi játékot a vízben és közben maximális biztonságban érezhetik magukat. Ezt mondjuk mi felnőttek is nagyon szeretnénk, ha lenne valaki, aki tologat minket a vízben!
Milyen a jó gumicsónak?
Biztonságos! Ez a legfőbb szempont, akár kicsiknek, akár nagyoknak keresünk gumicsónakot! Ma már szerencsére minden gumicsónakot biztonsági szeleppel látnak el, így nem fordulhat elő, hogy észrevétlenül kimegy belőle a levegő, ha véletlenül kicsúszik a dugó. A babáknak való gumicsónakok esetében fontos, hogy viszonylag magas legyen az oldalsó pereme, így ha meg is billen a csónak egy hullám miatt, nem tud kipottyanni belőle a kis utas. Ettől függetlenül persze a biztonság kedvéért mindig viseljen karúszót is a gumicsónakban utazó kisgyerek, pláne, ha olyan vízbe mész vele, ahol őt már ellépné a víz, ha kiesne a csónakból.
A csónak fazonját illetően pedig hatalmas a választék a babacsónakok között! A Pókemberes gumicsónakban a kisfiúk például maguk is tekergethetik a kormányt pancsolás közben, de akár bele is tudnak kapaszkodni, ha jön egy nagyobb hullám.
Milyen gumicsónakot érdemes választani nagyobb gyerekeknek?
Ha már valóban stabilan tud úszni egy gyerek, akkor érdemes kipróbálni az igazi, evezőlapátos gumicsónakot is! Ezzel már akár a szülők is tudnak evezni, hiszen egy felnőtt is kényelmesen elfér benne. Egy ekkora csónak erős PVC-ből készült, így jól viseli a hurcolást a strandra fel és le.
Kisiskolásoknak kiválóak gumicsónak helyett a hullámlovagló vizijátékok is, amelybe belekapaszkodva szuperül meg lehet lovagolni a hullámokat. Ehhez azonban már szükséges lehet az úszástudás is, hiszen egy nagyobb hullám könnyen ledobhatja a hullámlovast a kapaszkodó ellenére is!
Így szerettesd meg a vizet a gyerekeddel!
Nem baj, ha a gyereked eleinte esetleg nem szereti a vizet, hagyd, hogy a saját tempójában barátkozzon meg a vele. Ne erőltesd, hogy menjen be mélyebbre, ha még nem érzi magát biztonságban, inkább keresd meg azokat a vízi játékokat, amelyekkel szívesen játszik kis vízben is és hidd el, előbb vagy utóbb bemerészkedik majd jobban is a vízbe. Akad olyan gyerek is, aki évekig csak homokozik a parton és csak térdig merészkedik be, aztán egyszer csak felbátorodik és onnantól mint egy sellő ugrál majd a habokban.