Geomag Confetti – Mutass egy ennél színesebb építőjátékot, ha tudsz!
Előre szólok, hogy nem ez az első kalandunk a Geomag mágneses építőjátékokkal, óriási rajongók a gyerekeim, szóval egy elfogult beszámoló következik a legújabb Geomag készletről! Elmesélem, hogy nálunk miért van ekkora Geomag-őrület, milyen készleteket hány éves gyereknek érdemes beszerezni és persze elárulom a tapasztalatainkat is a szuper színes Geomag Confetti szettel!
Geomag Confetti, a legeslegszínesebb építőjáték, ami csak létezik
Mivel kislányom és kisfiam is van, az első gondolatom az volt a Geomag Confetti láttán, hogy milyen jó végre egy olyan játék, ami úgy színes, hogy attól még uniszex marad. Vagyis minden gyerekem tud játszani vele anélkül, hogy rányomná a „De ez túl fiús” vagy „Túl lányos” plecsnit.
Ez egyébként szinte az összes Geomag készletről elmondható, egyedül a szuper csajos Geomag Pink kollekció és talán a Geomag Glitter az, amelyik inkább a csajokat célozza meg.
A másik nagy előnye a Geomag Confettinek, hogy ezzel életkortól függetlenül tényleg bárki tud játszani 3 éves kortól, akár egyedül, akár közösen. Bevallom, hogy ha előkerül valamelyik Geomag szett, én se szoktam megállni, hogy ne építsek belőle valamit, annyira adja magát, hogy alkosson az ember ezekből az építőelemekből. A sikerélmény pedig garantált, hiszen bármi is készül el a műanyag panelekből és a mágneses elemekből, az egész biztosan látványos lesz, így azok is elégedettek lesznek a végeredménnyel, akiknek amúgy nem a kézügyességük a legnagyobb erősségük.
Mi egyébként az 50 darabos Confetti mágneses építőjátékot próbáltuk ki, amiben 23 darab műanyag panel, 16 darab mágneses rúd és 14 darab fémgolyó van, mindez persze rengetegféle színben! És hogy ez mire elég? Ebből jó néhány építményt meg lehet alkotni, de készülhet belőle persze egy jó nagyméretű ház is, hosszú-hosszú színes kígyó vagy amit csak kigondolnak a gyerkőcök!
Vajon miért szeretik annyira a gyerekek a Geomag mágneses építőjátékokat?
A Geomag játékokban az a legjobb, hogy a gyerekeken nincs semmilyen nyomás, hogy ezt vagy azt kellene építeniük belőle. Tartozik ugyan minden szetthez egy építési útmutató, de csak mint ötletadó, nem úgy, mint mondjuk egy-egy LEGO készlet esetében, ahol a dobozon már eleve a megépítendő feladat látszik.
Ennek köszönhetően pedig a Geomagben mindenki ügyes, nincs olyan, hogy valaki nem tud Geomagezni, hiszen a gyerekek maguknak találják ki a feladatot, ami pont annyira komplikált, amennyire ők szeretnék. Mindig olyan szórakoztató látni, hogy melyik gyerekem mit épít meg az elemekből, mi jár éppen akkor a fejében. Nálunk ugyanis simán előfordul, hogy egyszer babaház készül belőle, máskor nyaklánc, legközelebb pedig valami nonfiguratív alkotás és így tovább.
Vannak egyébként másfajta Geomag mágneses építőjáték szettek is, ahol kifejezetten az a cél, hogy fel kell építeni valamit az útmutató alapján. Hallottál már a Geomag Mechanics készletekről? Elvileg 7 éves kortól ajánlottak ezek az izgalmas szettek, én viszont inkább a 8-9 éves kort javasolnám, ha egyedül játszik vele egy kisgyerek.
A Geomag Mechanics játékokkal szuper érdekes mechanikus szerkezeteket lehet létrehozni és aztán persze használni is lehet ezeket. Van például egy olyan kisebb méretű szett, amivel igazi iránytűt lehet készíteni és ez szerintem pont tökéletes ajándék, ha születésnapi zsúrba vagyunk hivatalosak, mert erre aztán minden ünnepelt felkapja a fejét!
Na és én miért szeretem annyira szülőként a Geomag mágneses építőket?
Remekül fejleszti a kreativitást és a finommotorikus mozgást mindegyik Geomag játék, miközben észrevétlenül megtanítja a mágnesesség elvét. Az pedig külön öröm, hogy minden Geomag építőjáték rendkívül tartós, ráadásul lehetetlen tönkre tenni az elemeit, így ha odafigyelünk, hogy ne kallódjanak el a részei, gyakorlatilag tökéletes állapotban lehet tovább örökíteni a kisebb testvéreknek vagy más családoknak.
Bár ami azt illeti, mi eddig még nem adtuk tovább a meglévő Geomag mágneses építőjátékunkat, pedig már idejét se tudom mikor szereztük be. Szerintem ebből a játékból egyszerűen nem is lehet kinőni, pláne, hogy a játékszettek simán kombinálhatóak egymással, a lehetőségek száma végtelen. Hát még ha olyan szép színes és látványos az újabb készlet, mint a Geomag Confetti!
Ami miatt pedig tényleg a szívem csücske a Geomag márka, hogy már 100% újrahasznosított műanyagból is gyártanak építőjátékokat, a játékok csomagolása pedig javarészt újrahasznosított anyagból készül.
A Hónap Játéka további díjazottjai a Játéksziget webáruházban ide kattintva érhetők el: A hónap játékai