BrainBox – kvízjáték óvodáskortól felnőttkorig
A Brainbox játékokban az a jó, hogy csak le kell kapni a polcról és már lehet is játszani velük, nem igényelnek semmilyen extra előkészületet vagy előpakolást. A játékmenet végtelenül egyszerű, mégis szuper izgalmas a játék, akár a kisebbnek, akár a nagyobbaknak való szetteket választjuk!
A Brainbox játékok játékszabálya
A játék rendkívül egyszerű, ráadásul minden Brainbox készlet esetében pontosan ugyanaz a szabály. Húzunk egy kártyát, amelyet 10 másodpercünk van megfigyelni, majd dobunk egyet a dobókockával és az adott számhoz tartozó kérdésre kell válaszolnunk a képpel kapcsolatban.
A kérdések természetesen mindig az adott témakörből kerülnek ki és a játék dobozán megadott életkorhoz igazodnak. A tét pedig nem más, mint hogy elég jó megfigyelő vagy-e ahhoz, hogy helyesen válaszolj?
Használhatjátok a Brainboxot akár tanuláshoz is!
Több olyan Brainbox készlet is létezik, amelyet akár iskolai tantárgyak gyakorlásához is lehet használni. A Világtörténelem, az Angol nyelvlecke, a Tudományos ismeretek, a Környezetismeret vagy például a Világ országai egytől egyig olyan dobozok, amelyek játékos formában használják az iskolában tanultakat.
Ami az iskolában esetleg száraz tananyagnak tűnik, az játékosan megközelítve máris sokkal izgalmasabb lesz és észre sem veszik a gyerekek, hogy tanultak valami újat! A BrainBox kártyák ugyanis úgy tárnak elénk új ismereteket a kártyákon, hogy közben a képi emlékezetünkre támaszkodnak elsősorban.
Mondunk is egy konkrét példát. A Magyarország BrainBox dobozban van egy kártya a Hősök tere jellegzetes építményeivel. A kártyán szereplő kérdés nem azt akarja tudni, hogy kinek a sírja található ott, hanem arra kíváncsi, hogy az ismeretlen katona sírján vajon egy szál virág van vagy egy koszorú? Ugye, hogy milyen más a megközelítés, mennyivel izgalmasabb így megjegyezni egy érdekességet?
Melyik BrainBoxot válaszd?
Az első és legfontosabb, hogy nézd meg a dobozon feltüntetett korhatárt. Ezeket nagyon ügyesen határolták be, úgyhogy ha ez megvan, akkor jöhet a tematika! A kicsiknél vannak mesealapú dobozok (Peppa malac, Bogyó és babóca), ezeken kívül azonban az érdeklődési körök különböztetik meg egymástól a játékokat.
Ha korábban még nem volt Brainbox játékotok, akkor érdemes a nagy dobozos családi készlettel kezdeni, ebben ugyanis a kártyák minden fontosabb kategóriát érintenek, így a művészetek, a sport és a történelem mellett sok más kategóriában is helyt tudtok majd állni! Ez akkor is jó választás, ha különböző korú gyerekek vannak a családban, hiszen így biztosan mindenki talál majd kihívást a játékban. Ne aggódj, még a felnőttek is, egészen biztosan lesz, ami neked is újdonság és persze sosem árt tornáztatni a figyelmünket és a memóriánkat!
Ha neked is fontos, hogy az általad választott játék fenntartható legyen, akkor remek választás lehet a BrainBox! Tudtad, hogy a BrainBox játékok legalább 70 százalékban újrahasznosított anyagból készülnek és mindegyik játék újrahasznosítható?