Amit eddig talán nem tudtál a LEGO-ról!
Gondoltad volna, hogy az 1958-ban piacra dobott első LEGO kockát ma is bármelyik LEGO készletbe be tudnád építeni? Tudtad, hogy az első LEGO City készlet a rendőrös volt? És azt, hogy a Föld összes emberére hány darab LEGO kocka jut? Na és azt, hogy mit kell tenni, ha hiányzik egy LEGO elemed a készletből? Olvass tovább, ha jöhet néhány érdekesség a LEGO háza tájáról!
Vajon melyik a legtöbb darabból álló LEGO készlet?
A Star Wars szériához tartozó Millenium Falcon készlet a világ legnagyobb szettje jelenleg, ez ugyanis 7500 elemből áll! Még a sorban utána következő Taj Mahal is „csak” 5900 elemből áll. Ezek a készletek persze a legdrágább LEGO játékok közé tartoznak.
A LEGO állandóan változtatja a készletét, hiszen az új játékok érkezésével mindig „nyugdíjba vonul” néhány korábbi játék. A már nem gyártott, gyűjtők által különösen kedvelt darabok ára pedig az egekbe szökik ilyenkor néhány év alatt. Gondoltad volna, hogy a Taj Mahal 2008-ban 250 euróba került, 10 évvel később pedig ugyanez az építőjáték már a tízszeresét éri?! Vagy azt, hogy a legelső LEGO City Police készletért ma már versengenek a gyűjtők?
Hány LEGO darabot gyártottak eddig összesen világszerte?
1958 óta, amikor az első műanyag LEGO kocka megszületett, több mint 700 milliárd darabot gyártottak belőle. Tudod, hogy ez mit jelent? Olyan, mintha a Föld minden egyes emberének lenne 80 darab saját LEGO kockája! És ezek csak a kockák, a többi LEGO elemről, figuráról és a szettről nem is beszélünk! Csak LEGO City készletből közel 300 különböző fajta létezik! Ole Kirk Christiansen, a játék feltalálója valószínűleg álmában nem gondolta 1932-ben, hogy világszerte ennyire népszerű játék lesz a LEGO!
Biztonságos játék a LEGO? Volt valaha termékvisszahívásuk?
A LEGO-nak mindössze két komolyabb termékvisszahívása volt eddig, az egyik 2002-ben, a másik pedig 2009-ben. Nagyon büszkék rá, hogy ilyen elképesztő gyártási ütem mellett is hiba nélkül dolgoznak a rendkívül körültekintő biztonsági intézkedéseknek köszönhetően. 2009-ben például alig néhány panasz alapján döntöttek úgy, hogy visszahívnak egy távirányítót, mert az minimálisan felmelegedett miután elem került bele.
Mi történik, ha hiányzik vagy eltűnik egy fontos LEGO darab a készletedből?
Azok a Lego hiányzó darabok... Ismerős, ugye? Ha egy új készlet kibontásakor felfedezed, hogy egy aprócska elem hiányzik a csomagodból, nyugodtan írhatsz a LEGO magyarországi ügyfélszolgálatára és kipostázzák neked a hiányzó elemet. Ugyanez igaz akkor is, ha eltörik vagy elkeveredik egy olyan fontos elemed, amely nem vásárolható meg önmagában. Ma már egyébként nagyon sokféle elemet külön is meg tudsz vásárolni a LEGO-ra szakosodott webáruházakban, úgyhogy nem kell elkeseredni, ha valamit örökre elnyel a porszívó!
Mit jelent a LEGO szó? Ki találta ki a LEGO nevet?
Sokan nem is tudják, hogy a LEGO szó nem egy kitalált márkanév, hanem két dán szóból tevődik össze, ez pedig a "leg + godt", ami annyit tesz magyarul, hogy Játssz jól! Elég találó név, ugye?
A LEGO Duplo néven 1969-ben megjelent kicsiknek szóló LEGO pedig annak köszönheti a nevét, hogy a kockák mérete a duplája a hagyományos építőkockáknak, így könnyebben tudnak játszani a kicsik a méretesebb LEGO kockákkal.
Mivel is zárhatnánk ezt a cikket: Kirk Christiansen, köszönjük!!!