
A MiniLÜK játék hány éves kortól ajánlott?
A MiniLÜK játékban az a jó, hogy ha egyszer megveszed hozzá az alaptáblát, onnantól minden egyes füzettel új játékot tudsz varázsolni belőle és a különböző korú testvérek is tudják használni, hiszen a lényeg mindig a füzetekben rejlik! Na de hány éves korú gyereknek érdemes megvenni az alaptáblát?
Először is: mi az a MiniLÜK?
Talán hallottál már a MiniLÜK játékokról más anyukáktól vagy belefutottál már a MiniLÜK füzetekbe, csak esetleg nem értetted, hogy mit is lehet kezdeni velük. Ez könnyen előfordulhat, a MiniLÜK játék lelke ugyanis az okostábla, enélkül felesleges is beszerezni a hozzávaló füzeteket.
A füzetet ugyanis mindig rá kell helyezni az okostáblára és a táblához tartozó számokat a megfelelő helyre kell behelyezni a táblán a feladatok megoldása során. A számokkal ellátott négyzetek hátán különböző színű minták vannak, ezekkel azonban nem kell törődni játék közben, viszont ezek segítenek majd eldönteni a végén, hogy jól dolgoztatok -e. Játék közben elég csak a feladatra koncentrálni és ha mind a 12 szám a helyére került, az alaptáblát megfordítva kirajzolódik a mintákból, hogy helyes -e a megoldás.
Bonyolultnak hangzik? Pedig hidd el, nem az, a gyerekek egy pillanat alatt megértik majd a játék logikáját!
MiniLÜK óvodásoknak
5 éves kortól vagy nagycsoportban már bátran lehet próbálkozni a miniLÜK játékokkal, hiszen rengeteg egyszerűbb füzet is létezik a kicsik számára is. Vannak például kifejezetten iskolaelőkészítő füzetek is, amelyben a gyerekek a számfogalommal, a színekkel, a tárgyakkal és az alapkészségek fejlesztésével foglalkoznak, persze nagyon játékos formában!
A lényeg, hogy nagyjából ismerjék a kicsik a számokat 1-től 12-ig, de semmi gond, ha még nem teljesen magabiztosak ezen a téren, hiszen a szülői segítség úgyis szükséges lesz majd eleinte.

MiniLÜK kisiskolásoknak
Talán az 1-2. osztályban a leghasznosabbak a MiniLÜK füzetek. Az olvasás és a számolás ugyanis csak rengeteg gyakorlással fejleszthető, erre viszont nem könnyű otthon rávenni a gyerekeket. A MiniLÜK füzetek azonban végtelen kreativitással és játékossággal segítik a gyakorlást, hiszen a gyerek elsősorban abban motivált, hogy jó helyre tegye le a kis számnégyzetet és ennek csak az eszköze a játékban az, hogy például jól adjon össze egymással két darab kétjegyű számot.
Érdemes figyelni a gyerekedet, hogy mi az, ami esetleg nehezebben megy neki és annak megfelelően választani a füzetek közül. Ha például már ismeri a betűket, de még bőven van mit gyakorolnia, próbáljátok ki a Már szavakat olvasok füzetet vagy vesd be az óratanuláshoz a Mit mutat az óra? füzetet. Meglátod, hogy sokkal könnyebben megy majd így otthon a gyakorlás!
MiniLÜK 3-4. osztályban
Gyakorolni és a logikai készséget fejleszteni persze mindig kell, így az egész alsótagozatot végigkísérhetik a MiniLÜK játékok. Idővel persze a gyerekek megtanulnak felügyelet nélkül is játszani, hiszen remekül tudják saját magukat is ellenőrizni minden egyes kör végén, mielőtt még továbblapoznának.
Vegyétek ki például a Két Lotti című könyvet a könyvtárból és lepd meg a kislányodat a könyvhöz tartozó Két Lotti játékos olvasónaplóval! Ez a füzet játékos formában dolgozza fel a könyvet és a gyerekek észre sem veszik, hogy a számok pakolgatása közben tulajdonképpen szövegértési feladatokat oldanak meg.