A környezettudatos nevelést nem lehet elég korán kezdeni! A Föld Napja – április 22.
Gyakran hallani, hogy a gyerekek megszületése után sok friss szülő számára új értelmet nyer a fenntarthatóság és a környezetvédelem. A szülői szemüvegen keresztül nézve ugyanis hirtelen sokkal kézzelfoghatóbbá válik a Föld veszélyeztetettsége.
A gyerekes életmód ugyanakkor azzal jár együtt, hogy egyfolytában újabb és újabb ruhákra és játékokra van szükségünk, a régiekkel pedig folyamatosan kezdeni kellene valamit. Hidd el, nem vagy egyedül ezzel a dilemmával, úgyhogy a Föld Napja alkalmából mutatunk neked néhány olyan egyszerű tippet, amivel nagyon is sokat tudsz tenni a fenntarthatóságért!
Válassz környezetbarát játékokat!
Amikor játékot választasz, igyekezz előnyben részesíteni a fából, az újrahasznosított vagy mérsékelt környezeti hatású anyagokból (pl. kartonpapírból) készült termékeket. Szerencsére ma már egyre több cég törekszik a környezettudatos játékok gyártására, folyamatosan bővül a kínálat.
A mágneses építőjátékairól ismert svájci Geomag cég például bevezetett egy különleges „zöld kollekciót”, amelyben minden építőjáték 100 százalékban újrahasznosított műanyagból készül! A különleges Geomag Green Collection egyelőre a színes Magicube építőkockákat, valamint a nagyobbaknak szánt Geomag Classic és a Geomag Classic Panels sorozatokat tartalmazza, hamarosan azonban remélhetőleg mindegyik építőjáték újrahasznosított műanyagból készül majd!
A Geomag azt vallja, hogy építőjátékaikkal a gyerekek egészséges fejlődését támogatják, így arra is feltétlenül oda kell figyelni, hogy milyen környezetben élnek majd a jövőben. A gyártás során ezért kizárólag megújuló energiaforrásokat használnak, nem termelnek semmiféle veszélyes hulladékot, valamint a csomagoláshoz is igyekeznek minél nagyobb arányban újrahasznosított hulladékot használni. Ugye milyen jó érzés ezeket olvasni egy játékról, amit a gyerekünk kezébe adunk?
De érdemes megnézni a Clementoni tüneményes mesekockáit is, ugyanis már ezek is kizárólag 100 százalékban újrahasznosított műanyagból és papírból készülnek! Már egy három év körüli kisgyerekkel is lehet beszélgetni róla, hogy mi lehetett előző életében a mesekocka anyaga, miként dobtuk ki vajon a kukába, hogy aztán később ilyen szép kockákat tudtak varázsolni belőle!
Hétköznapi tippek a környezettudatos neveléshez
Mi még úgy nőttünk fel, hogy örültünk, ha valami műanyag csomagolást kapott és így magunkkal tudtuk vinni. Örültünk, hogy végre elugorhatunk fapadossal hosszúhétvégézni, a szemetet pedig éveken át eszünk ágában nem volt szétválogatni, meg se fordult a fejünkben, hogy ebből még akár baj is lehet majd.
Ma már azonban egészen más a helyzet és tudjuk, hogy óriási az egyén felelőssége a Föld megóvásában, ezt pedig kutyakötelességünk megtanítani a gyerekeinknek is. Mutatunk ehhez néhány tippet, amit minden családban érdemes követni a hétköznapok során!
Ne csak a kinőtt ruhákat adományozd tovább, hanem a játékokat is!
A játékok és a gyerekruhák műfaja sajnos olyan, hogy egész egyszerűen kinőnek belőle a gyerekek és akkor vagy megy a kisebb tesóknak vagy új tulajdonost kell keresni nekik. Soha ne dobj ki még jó állapotban lévő játékot vagy ruhát, inkább keress új helyet neki az ismeretségi körödben vagy juttasd el rászoruló gyerekekhez!
Játékot adományozni egyébként legalább annyira fontos a gyerekeknek, mint ruhát vagy élelmiszert, hiszen a játékkal egyben örömöt is adunk és még ennél is sokkal többet.
Tudtad például, hogy ha behozod valamelyik Játéksziget üzletünkbe a megunt, de még jó állapotban lévő játékaitokat, mi eljuttatjuk azoknak a gyerekeknek, akiknek ezzel hatalmas örömet tudsz okozni? Alapos utánajárással igyekszünk megtalálni azokat az intézményeket, ahol akár betegség, akár a nehéz életkörülmények miatt különösen nagy szüksége van a gyerekeknek az önfeledt játékra.
Kedves Vásárlóink!
Szeretnénk megosztani veletek néhány fontos hírt adományprogramunk változásával kapcsolatban! Üzletünkben sajnos ezentúl nem tudunk használt játékokat fogadni, ezért kérjük, ne hozzatok be hozzánk adományokat a továbbiakban. Ne aggódjatok ez nem jelenti azt, hogy megszűnne a segítségnyújtás iránti elköteleződésünk!
A Játéksziget saját játékaival továbbra is támogatja a beteg és rászoruló gyermekeket. Évente többször is adományozunk rászoruló szervezeteknek, hogy minél több kisgyermek arcára csaljunk mosolyt és örömöt.
Köszönjük megértéseteket támogatásotokat és azt, hogy velünk tartotok ebben a szép küldetésben!
Szeretettel,
A Játéksziget Csapata